Zima se blíží - David Kirš

Zima se blíží

 

Před časem jsem natočil video, které nebylo takhle v místnosti, bylo natáčeno v lese, v přírodě, bylo tam hodně sněhu, sněžilo, a to video bylo o zimě. Dneska tady sice sníh není, možná je za oknem, ale to téma je stejné. Je o zimě a o takové zprávě, kterou už několik posledních let nesu, a tak vám ji chci připomenout i letos.

Zima v našem podnebném páse slouží k tomu, aby si příroda odpočinula, aby ztichla, utlumila se, aby se zpomalily činnosti, aby se dovyživilo všechno, co je potřeba, a je to součást koloběhu našich čtyř období.

My lidé na tenhle proces zimy, toho zpomalení, zklidnění, tak trošku zapomínáme. Především tomu přispívají Vánoce, které nás úplně zvednou ze židle a vystřelí nás někam do stratosféry, i byznysově, i tak, že místo toho, abychom byli v poklidu u našich kamen, uvařili si čaj nebo seděli u krbu nebo poslouchali nějakou hudbu nebo si povídali doma u cukroví, tak většinou lítáme někde venku a nakupujeme.

A já vám chci připomenout, že zima tady skutečně má svůj účel, a pozvat vás k tomu, abychom nezapomněli na to, co zima představuje v přírodě, a abychom si to dopřáli, neboť my jsme součástí přírody a nemůžeme bez ní existovat.

Takže kéž si všichni dopřejeme v těch zimních svátcích, a nemyslím jenom v těch svátečních časech, ale celkově v dalších měsících, zpomalení, takové i zamyšlení se, retrospektivu toho současného roku, ohlédnutí se zpátky, možná malé podívání se, co chceme příští rok, kam koukáme, co bychom rádi.

A také hodně využijme tenhle čas na potkávání se, na sdílení, na vztahy, na to, abychom se potkali s našimi přáteli, s našimi rodinami, především v klidu našich domovů, a abychom si taky odpočinuli a načerpali sílu. Myslím si, že po tom roce je část baterek vybitá a to zimní období nás nabádá k tomu, že můžeme déle spát, taky slunce zapadá brzy a vychází později, takže všechno zve k tomu, abychom i naše těla nechali trošku spočinout, zpomalili a dovolili si odpočinek.

K tomu vám držím palce a nechť je tohle letošní připomínka toho, že čtyři roční období mají svůj smysl a když v zimě nebudeme odpočívat, pak možná zjara ten náš start bude pomalejší a možná i úspěchy, které čekáme v příštím roce.

Audio:

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z \"jiného\" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • DAVID KIRŠ
    David Kirš

    David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.