OSOBNÍ PŘÍBĚH
DAVIDA KIRŠE

Vyplňte email a stáhněte si zdarma ebook:

10 dovedností strategického podnikatele

Dnes už vím, že abych v čemkoliv uspěl, potřebuju dělat tři věci:

1. Poznat sám sebe
2. Učit se od nejlepších
3. Nikdy se nevzdávat

Dnes je to můj recept na úspěch. Otázka zní, co je za slovem úspěch? A zatím nejlepší odpověď, kterou mám je štěstí. Děkuju za ni. Mnoho věcí se v mém životě odehrálo za poslední roky a část mého poslání je sdílet můj osobní i podnikatelský příběh, protože právě to, zdá se, má moc inspirovat druhé...

Můj příběh

Milion na účtě vás změní. Dojde vám, že je to skvělé, svobodné, zábavné, ale není to to, co jste skutečně hledali. :) Dnes si pořád ještě myslím, že plně pochopit to lze až ve chvíli, kdy ten milion máte. Do té doby jsem to vnímal jako řečičky a byl si jistý tím, že u mě to bude jinak. Že opravdu to jediné, co mi teď chybí ke štěstí, je pár mega na účtu. 

A tak, abych tento pocit zažil, založil jsem v roce 2009 vlastní firmu — SmartEmailing s.r.oMěl jsem plán a jasno. Do 5 let 5.000 klientů a prodej firmy za 100 miliónů. Tabulka v excelu mluvila jasně. Dám to!

Leč, jak už to bývá, věci se vyvíjely jinak, než byl můj plán. Po dvou letech jsem byl na hraně. Na účtě pořád nic, výsledky hluboce pod plánem v excelu a sílil můj pocit: Hej, možná toto ještě není ono!

Naštěstí jsem dostal ještě šanci. Narazil jsem na videa nějakého Brendona Burcharda. Týpek mluvil hodně zajímavě a hlavně, to, co říkal, mi dávalo obrovský smysl. Až tak moc, že jsem si koupil jeho kurz. Pro mě, tehdy, za šílených 1.970 dolarů. 4 měsíce na to, jsem už seděl v letadle do San Fracisca. Mělo se stát něco velkého.

Po třech dnech toho semináře jsem seděl na parkovišti hotelu a věděl jsem: "Od teď bude vše jinak!". A bylo! Mým návratem začala skutečná jízda a nádech do podnikatelského života.

U mě tak trval úspěch asi 10 let. (Ne, nebylo to ze dne na den). Do roku 2009 jsem pracoval na manažerských pozicích. Bylo to fajn, člověk se hodně naučí, ale pak přišel čas jít dál. Děkuju, Agoro (www.agora.cz). Spolupracoval jsem s malými i velkými společnostmi jako Nokia, Danone, TomTom, Sony Ericsson aj. 

Mít firmu byl vždy můj sen. Od doby, kdy jsme s kamarádem Davidem seděli ve Frýdku-Místku na lavičce a plánovali společnou firmu Double software. Softwarové firmy máme oba. Ale ne společně. :)

Učil jsem se, četl, studoval. A to hodně. Ne tak v tradičních školách. Ty jsem sice vystudoval až po VŠ a mám Ing. na VUT v Brně, ale můj šálek to nebyl. To co mě skutečně naučilo podnikat byli jiní podnikatelé. Můj strýc a nespočet učitelů, videí a marketerů a lektorů, mentorů, které jsem za ta léta viděl a z nichž jsem čerpal.

A praxe. Odvaha. Prostě věci dělat. Jít do akce.

Mám také několik svatých trojicí, které v životě uznávám. Ta nejdůležitější je spirit - myšlení - dělání. Přestaňte se učit o sobě a podstatě, která to tady má vše na povel, uzavřete se vyšší moci a uzavřete kohoutek svého života.

Spirit je zdroj života. Pak můžete kultivovat další umění a to je umění myšlení. Dobře myslet znamená dobře žít. Naše myšlenky tvoří naši realitu. A pokud chceme v realitě fungovat, dokonce třeba chceme mít peníze, dopřávat si blahobyt a dělat věci, která nám dávají smysl, pak nezbyde než zapojit třetí část a to je dělání. Tolik lidí jen mluví a nedělá. Škoda... pro nás všechny.

Jsem spíše vizionář. I když dnes uzemněnější a uzemněnější... Dnes znám své talenty. Znám i svá slabá místa a ty zase rozvíjejí mí spolu-pracovníci. Spolu-práce ať už v práci nebo jiných vztazích je velká magie a také jediná cesta, jak růst.

Baví mě ukazovat na věci, které dělají v životě a podnikání rozdíl. V roce 2009 jsem začal ukazovat na moc email marketingu v podnikání - výsledkem byla EmailAcademy.

V roce 2012 jsem se toužil podělit se se všemi o to, jak dělám marketing online a zavedl pojem info marketing - výsledkem bylo Miliónové impérium a prodej know-how, informací a vzdělání. Poslední tři roky jsou tyto dva pojmy se mnou a byly u zrodu firmy Firma 2.0 s.r.o., dnes SmartSelling a.s.

V čem je má práce unikátní? Často spojuje nespojitelné. Levou a pravou. V praxi softwarů je to spojení Vzdělání (education) a Aplikací (application). Know-how + Software. SmartSelling vyvíjí software a aplikace a učí podnikatele a firmy, jak je pak používat. Marketing je moje vášeň. Fascinuje mě, co je dnes možné, jak lze věci  spojovat na internetu.

Tak 2-3 měsíce v roce trávím v zahraničí. Díky za to. Nejen relax a nadhled mi dávají tyto cesty. Také jiná kultura a místa vám vždy ukážou nové věci. 

Mojí ženou je Alice Kirš (www.alicekirs.cz). S nikým jsem tak nevyrostl, jako s ní. Děkuji, Ájo!

S první ženou Lucií máme dceru Klárku. Když se teď dívám na její fotku, mám pocit, že vše je v naprostém pořádku. Prý nemáme děti, abychom je učili, ale aby učily ony nás.

Je dobré pro život měnit úhel pohledu a brát věci tak, jak jsou. Prostě život přijímat. Pochopit, že není jen jedna pravda. Že každý má vlastně svou pravdu. Taky je fajn občas přestat hledat tam venku a podívat se do sebe... 

Vidím velké věci. Nové věci v naší zemi. Změny na poli podnikání. Vydělávání peněz. Vědomí. Je to fascinující možnost tzv. být u toho.

Zjednodušte si život a nezapomeňte, že nemusíte vůbec nic, zato můžete cokoliv... :-)

- David Kirš