David Kirš

Jsem muž s chutí tvořit.
Podnikatel, vizionář, investor. Zakladatel SmartEmailing a Fapi. Spolumajitel Mioweb.cz
Také spíkr a lektor, tvůrce online kurzů, pořadatel seminářů a živých konferencí.
Fanoušek Šťastného Česka a naší kulaté Země letící vesmírem. 
Táta Klárky, bývalý manžel Lucky, současný manžel a přítel Alice. 
Taky kouč, milovník samoty, zázraků, přírody, ticha a klidu.
Pro spočinutí a re-generaci mužů "vklidu" tvořím teď zázemí na Vysočině.
Kdykoliv se děje úspěch nebo padám, nezbývá, než zůstat "vklidu" a užít si vše.
A o to asi jde...

květen 2022

Dokončil jsem výcvik transformačních koučů a dál rozvíjím své poznání kolem tří principů. Koučuji s lidmi a vidím, jaký nekonečný potenciál v nás lidech je, když se naše mysl utiší a my se znova spojíme s tím, kdo skutečně jsme.

Je čas jít k lidem, vklidu. A tak znovu tvořím, těším se a raduji se z toho. Vklidu.

prosinec 2021

Byl to rok "pracovního nic-nedělání", cestování po světě a užívání si klidu.
A zároveň tento rok hodnotím jako velkou jízdu a velkou vnitřní transformaci. Pokud byl rok 2012 o tom jít ven a být vidět a slyšet, 2021 byl pravý opak a musím říct, že to moje žena Alice předpovídala. A mám radost, jak ta horská jízda celým rokem nakonec dopadla.

Pracovně se nově otevírám osobním koučinkům a těším se na nový oheň tvořivé inspirace, který příchází. Říkám mu prostor zázraků, místo "vklidu". Odtud, z našeho vnitřního klidu a míru proudí tvořivá síla a ta se chce projevit. U každého jedinečně a unikátně, jak už to jen sám život umí.

únor 2021

Přichází nabídka a zájem o Fapi.cz. Projekt, který jsem původně zakládal s Máriem Roženským. Pak jej dál v posledních letech rozvíjel Radim Topič a Jirka Slischka.

Vlastně neváhám. Jde to vše samo a velmi přirozeně. Před časem jsem se někde uvnitř rozhodl, že je čas věci zjednodušit, prodat část aktiv a čekat co přijde. A tak se to vlastně děje a samo. Říkám ano a do dalších dvou měsíců je hotovo a Fapi přebírá skupina Inizio. 

Dnes už vím, že dál ve Fapi Radim nezůstává a odchází i se svou ženou Šárkou. Doufal jsem v jiný vývoj, ale věřím, že je to nejlepší i pro ně. Čeká je něco báječně nového. 

září 2020

Povolaní / Game Changers mě zavolali a vtáhli do hry. Měl jsem pocit, že přišel čas na to, vytvořit nové zázemí a know-how pro lidi, kteří chtějí tvořit zázraky a u toho spokojeně žít.

Chystal jsem roční program a šel do něj naplno. Povolal další mentory a lidi, které mám rád, aby mi pomohli tuto zahradu držet a rozvíjet. Vnímal jsem, že vzniká prostor, kde se můžou kreativní lidí cítit doma, podpoření a posilnění.

Moc jsem si přál, aby tento projekt zapustil kořeny. A vydal jsem příslušnou snahu a úsilí. Přesto měl po 2 měsících práce něco začalo tahat zpět. Byl jsem překvapený, naštvaný i smutný. Vždyť jsem si myslel, že toto je už to nové volání a je čas. Nebyl.

Musel jsem připustit, že byť moje mysl a rozum hodně chtěla, moje srdce a duše řekla: ještě ne. Sklopil jsem uši a na konci roku projekt odpískal a odložil. A udělal jsem dobře. Skutečně nebyl ještě čas. Rozhodl jsem se dát si rok skutečné pauzy od práce, cestovat a jen rozjímat, co dál. 

září 2020

Znovu-obnovujeme činnost Šťastného Česka a spojili jsme se na část cesty s Martinem Jotovem, kteří přinesl čistotu a praxi pro naši vizi. Nakonec ale pokračuje po své ose v projektu Porozumění mysli. Sám v projektu Šťastné Česko hledám své nové místo. A zatím mi to nejde.

Spolupracuji v té době s koučem Mirkem Sázovským. Tvoří se základ projektu Game Changers. Nacházím v této spolu-práci velkou radost a přítele.

květen 2020

Pro-dávání je slovo, se kterým se probouzím i usínám. Ukazuje se mi ve všech barvách duhy a vidím, jaký božský akt v životě pro-dávání je.

Píšu knihu a v Miowebu připravujeme nový program Jeden web. Nastavujeme novou misi i nový obchodní model. 

Realizuji také svůj životní pro-dej.
Pro-dávám svou první firmu, kterou u mě vše začalo. SmartEmailing. Kupuje ji tým, který v činnosti pokračuje. S firmou SmartEmailing se loučím a přeji ji to nejlepší na další cestě.

duben 2020

Konečnou odpovědí pro další cestu je pro mě slovo, které mě provází od začátku profesní cesty. Měl jsem ho ve sloganu, ale často na něj zapomněl. A bylo na čase si rovzpomenout. JEDNO-DUCHOST. Uviděl jsem, jak ty nefunkční věci, jsou často komplikované. Jak to, co jsem léta sám učil přestalo pro mě platit. Uviděl jsem, že dělám příliš mnoho a přitom mám příliš málo toho, co skutečně chci. Málo prostoru a času na to, co je pro mě skutečně důležité. 

Toužil jsem po jedno-duchosti, po skutečných prožitcích, po nové lásce k práci. Vlastnil jsem své záměry, ale ne výsledky.

březen 2020

Po návratu domů z cest dávám opět plnou pozornost jedné firmě - Miowebu. Celý rok jsem se učil mnohému z leadershipu a vedení firmy znova, aspoň tak mi to někdy přišlo. Chtěl jsem si umazat ruce, abych pro sebe objevil novou cestu, jak řídit firmy. Už už jsem si myslel, že ji mám, že je schována v mé miliardové vizi a že čím větší myšlenka, tím lepší. Mýlil jsem se.

Byl to rok mého života. Vystoupal jsem na Olymp svých ambicí, abych z něj poté spadnul. Díky bohu jsem si jen odřel kolena. 

Život mě poučil. A já jsem mu za to neskonale vděčný.
Dal mi možnost. Úplně novou možnost, jak žít. A já ji přijal a řekl jsem jí ANO.

Po návratu domů nás čekalo Covid období korony a to dalo zajímavou příchuť.

leden 2020

Blaženost života protínají emoční i psycho-spirituálními zážitky všeho druhu. Prožívám vrcholnou fázi prožitků nebe tady na zemi a mnoho potěšení. Po nirváně, ale také chodí prádelna. Je jasné, že se blíží další rozuzlení a nové etapy. Také roste potřeba uzemnění. Ne vždy ji chci vidět a přijmout.

červen 2019

Znova kupuji SkyFlow, chrám nad Brnem a začíná několikaměsíční velko-lepá jízda plná nadšení i pádů. Výsledkem je na konci roku jiná firma Mioweb. 3x větší, co do počtu lidí. Uvnitř jiná. Přišel rozchod s jedním z Martinů. Jen miliardová vize možná není ta pravá, aby se hora a já pohl a tak mi život uštědřuje různé lekce. Přesto je to krásné období plné intenzivní práce.

květen 2019

Pořádám akci 10 let ve Voroněži Brno. Tím jsem uzavřel 10 let své kariérní cesty. Ukončil jsem zatím prodej svých online vzdělávacích programů. Něco ve mě vnímá, že to to chce po letech u počítače pauzu.

leden 2019

Přišla miliardová vize a já se vracím do Miowebu. Přivolávám si dva blízké přátele, Martina a Martina, a třetí Martin Dolenský, spolu-majitel Miowebu mi dává zelenou, abych mohl svou vizi naplnit. 

2018

Stavíme náš dům v přírodě. Dělám ohně a jím nejvíce špekáčků ve svém životě. Je to nejsilnější čas mého výdechu a také uzemnění. Čekám co přijde. Někdy velmi klidně. Někdy nervózní z toho, že bych měl přece už něco pořádného dělat. Jenže moje duše má své plány.

2017

Po roce je největší část za námi a kolegové Katka, Katka a Radim se ujímají plně vedení projektů SmartEmailing, Mioweb a Fapi. Já si kladu otázku: Co dál?
A uvolňuji se do výdechu.

2016

Volám na pomoc dalšího muže. Martina Černohorského. Zakázka je jasná. Odinstalace z role CEO SmartSelling a.s. a přechod z výkonné do majitelské role. Je to proces. A trvá. 

červenec 2016

Zakládáme Nadační fond Šťastné Česko. Po cestě do Bhůtánu se ukázala vize českého hrubého domácího štěstí. Pořádáme dva ročníky Dne pro štěstí
v Lucerně. Měříme český index štěstí. Pak projekt více-méně usíná.

2016

Buduji Business Conscious Club ve Skyflow. Je to srdcový projekt. Dám mu skoro rok života. Pak se ale na konci zimy vracíme z Bali a jám vím, že ještě není čas. Ne teď. Potřebuji výdech. A tenhle club by byl velký nádech. Prodávám SkyFlow.

únor 2016

Na cestě do Jeruzaléma píše Alice, že O jsou znovu na prodej. Říkám ano. Stane se toto místo v přírodě naším rodovým místem a novým zázemím?

leden 2016

Tvořím Prodej svůj talent, pokračování Miliónového impéria a pořádám živou akci v Sono Brno. 279 členů programu, 5.9m Kč. Sono byla krásná a velko-lepá akce, kterou jsem si moc užil.

listopad 2015

Firma odchází z Nálepkovy do nového sídla u Campusu. Zároveň rezervuji SkyFlow. Nové sídlo.

léto 2015

Naše sešívaná rodinka vyráží společně do Thajska. Lucka, Klárka, Alice a David. Vše je možné. Jsem nesmírně vděčný, že jsme to celé ty roky ustáli a nevzdali.
A můžeme dál sdílet životy více společně.

září 2014

Po 4 měsících skype tréninku s Petrem Sedláčkem - trenérem, vynáším Alici po schodech k nám nahoru do bytu. 😀

srpen 2014

První miliónový webinář a nová aplikace Mioweb 2.0. Nyní už zvládne web skutečně každý.

léto 2013

Výsledem questu je i vytvoření programu Cesta pravého muže. Stovky mužů se na jeho základě dostalo od počítačů do lesa a k sobě. Byla to ukázka mužské spolupráce a přátelství. Chlapi dále vodí muže do lesů, aby poznali sebe.

červen 2013

Absolvuji pod vedením Zdenka Webera a s dalšími chlapy svůj Vision Quest. Velmi silná zkušenost. Doporučuji všem mužům, kteří svůj přechod do dospělosti, jaksi dříve nestihli.

2012

Vzniká projekt Mioweb. Aby dal lidem a nám nástroj na snadnou tvorbu webů. Vzniká projekt Fapi, aby dal lidem a nám nástroj na fakturaci a automatizaci prodeje online.

prosinec 2012

První setkání Firmy 2.0. SmartEmailing s.r.o. se přerodil do nového názvu
a nové vize. Společně s Bohdanou Kabátovou tvoříme základy svobodné firmy jak nejlíp umíme. Později z Firmy 2.0 vznikají firmy tři.

srpen 2012

Když všichni, tak všichni. Martin Kalina mě v Priessnitzových lásních uklidnil. Seš blázen, ale udělej to. A tak jsme to udělali. Miliónové impérium. Všichni přece mají know-how, které můžou prodat, pomoct tak lidem a vydělat peníze. Jak se ukázalo, ne všichni. Zvládl jsem inspiraci, už méně následnou podporu. Ne všichni pro to také byli ochotni skutečně mnoho udělat. A ne všichni měli mé prodejní dovednosti, technické znalosti a výdrž. Ne dost jasně jsem řekl,
že stát se milionářem přes noc, není tak úplně přes noc. Ale nechat pro sebe, jsem si to nemohl.

Výsledek 25.212 lidí v tréninku, 1.247 členů a 10.3m Kč. 1.000 lidí
na brněnském výstavišti na MI Živě. Ti, kteří to tehdy nebo později dali, dnes znáte a pomáhají tisícům. Dnes stovky a stovky dalších se přidali k vlně online vzdělávání, info podnikání a expert byznysu. "Expert Industry” od té doby roste každým rokem. Má své stíny, jako každá industry, a úspěch zde není zadarmo. Ale vzdělání nelze zastavit. Obsah tvoří lidé. A přesun na internet byl a je zřejmý. Kdo to pochopil a pochopí, má velkou příležitost mít dopad a vliv dříve nevídané. A zjednodušit si život. Tím, že zjednodušší životy jiným. Tahle vlna nejde zastavit… 

duben 2012

Můj vysněný den na Wall street. Mám milión korun na účtě. Připíjím si Moët & Chandon v papírovém pytlíku a čekám na ten magický okamžik. Teď? Nic ovšem nepřichází. Svět zůstal stejný. Ale aktivovalo to neodbytnou otázku. Když štěstí a naplnění nepřinesl milión, tak co? Nezbývá než najít odpověď…

březen 2012

Spouštím Email Academy 2. Cílím na tisíc účastníků. Když můžu cokoliv, tak proč ne. Výsledek 9.650 lidí v tréninku, 850 členů, 5.3 miliónu Kč.
Je mi jasné, že tohle není žádná náhoda a mám silný pocit, že tohle přece "musí vědět všichni”.

únor 2012

Na Bali - ráji na zemi - týden skoro jen ležíme v posteli. Po třech zimách v Thajsku, nám přijde Bali nějaké divné. Týden na to prožívám na Bali svůj nejspirituálnější zážitek. Informace jsou jasné. “Nemusíš vůbec nic. Ale kdybys chtěl, můžeš cokoliv.” Přijel jsem najít klid. A odjíždím s tím, že nic jako klid neexistuje. Jediná jistota je změna.

podzim 2011

V prodeji je Email Academy 1. Začínám vedle prodeje softwaru také vzdělávat. První video. První prodejní video. První seminář. Následuje první online kurz a 1.050 lidí v tréninku, 60 členů a prvních 340.000 Kč z online vzdělávání. Skutečně to funguje.

2011

Vskutku, za téměř poslední peníze, odlítám do USA. Čeká mě Brendon Burchard a Experts Academy. Třetí den sedím na chodníku před hotelem Marriott vím, že až se vrátím domů, bude vše jinak. A bylo.

2010

Odcházím z Agory. Ze skvělého místa. Od báječného platu, auta, počítače
a zázemí. Jenže vím, že pokud to po půl roce, kdy jsem podnikal při práci, neudělám, neposunu se dál. Vše sázím na jednu kartu. Musí to vyjít.

říjen 2009

Unavený i nemocný začínám žít s Alicí a dělám tak nejtěžší rozhodnutí mého života. Opustit Lucku a 2 roční Klárku a odejít od rodiny. Takové věci se přece nedělají. Přísahám sám sobě, že to není rozmar a že všem ukážu, že to má hlubší důvod. Ten tehdy ovšem sám neznám. Nacházím se mezi dvěma ženami ve své naivitě, jak budeme žít dál. A přestává to fungovat. 

září 2009

Zakládám konečně firmu. SmartEmailing je na světě. 10 let jsem čekal, v čem mám začít podnikat. Co je ten můj geniální nápad? Vybírám si Email Marketing. 

2007

Na partnerském zájezdu v Rakousku poznávám Alici. Začínám tušit, že nevím, co skutečně chci. Možná probudit se. Možná žít jinak. Poznat pravého sebe, kdo jsem a po čem skutečně toužím.

2006

25. května přichází na tento svět Klárka. Mám dceru. Zdá se, že mám životě skutečně štěstí. Skvělá práce, nový pěkný byt, krásnou a chytrou ženu, miláčka Klárku. Co více chtít?

2005

Vracím se do Agory a započínám distribuční GPS a mobilní éru. Rozvíjím značku Sony Ericcson a cítím, že navigace jsou příležitost. Taky že jo. Věnuji se jim až do mého odchodu. S Helenou tvoříme síť SoEasy. Mé první seznámení s Amerikou. Ať žije Miami Beach.

2004

Odcházím z Data Storage a přijímám místo jednatele ve VoIP firmě Fayn. To mě hodně baví. Prodáváme co to jde, ale nějak to nestačí. Nakonec se podíl prodává p. Hlavenkovi. Ten tam má tuším podíl dodnes.

2002

Nastupuji do Agory. Má kariéra nákupčího a produkt manažera začíná v sekci Data Storage. Fakt mě to bavilo. Projekt I Love My Data si pamatuji dosud. 

2002

Konec akademické éry. Je čas poznávat pracovní realitu. Začínám s bílou Oktávií jako jednatel společnosti Tusculum Trade, kam mě dosadil můj strýc. Po pár měsících končím. Nastupuji do Unisu, abych projektoval technologické celky, učil se rusky a píchal si příchody a odchody.
Nebylo to pro mě.

1999

Mé první podnikatelské pokusy. Český bazar. Prodej triček. Second hand velkoobchod. Affiliate X. Tvorba webů. Brigády u strýce a pořádné seznámení s internetem. Nezaložil jsem Seznam. Škoda. Několik miliard škoda :)

1998

Poznávám svou první ženu Lucku. České Budějovice.

1997

Návrat “domů” do Brna na Palačák a studium Elektrotechnické fakulty VUT Brno, obor elektrotechnická výroba a management. Můj zájem má management a byznys.

1984-1997

Procházím základní školu a poté Gymnázium TGM. Základka je hračka. Gympl už méně a učení u mě není na prvním místě.

12 let Můj první počítač. 286. Ten je na prvním místě. Včetně her, programování a všemožného prozkoumávání a sestavování. Památné odpoledne s nejlepším kamarádem Davidem u frýdecké nemocnice na lavičce. Rozhodli jsme, že založíme Double Software. Inspirace mým strýcem - jediným podnikatelem v rodině - je zřejmá. Viděl jsem jasné spojení.
Svoboda, peníze a cestování = mít firmu.

1984

Ve Svitavách se rodí moje současná žena Alice 🙂

1980

Stěhujeme se do Frýdku-Místku na sever Moravy.

17. 9. 1978

Narodil jsem se v Brně, Martinovi a Ťaťáně Kiršovým.