Proč je důležitý zimní spánek

Proč je důležitý zimní spánek

Posledních zhruba pět šest let jsem ve svém životě snil o tom, že si přes zimu dopřeju skutečný odpočinek. Dopřeji si to, abych méně pracoval, méně se setkával s lidmi, měl méně projektů, méně věcí, abych následoval cyklus přírody, a když příroda spí, tak že bych mohl taky víc spát a více si odpočinout.

Uvědomění

Úplně se mi to nepovedlo, byť možná kdybych se podíval, tak rok od roku je to lepší, ale o co se s vámi chci podělit, je uvědomění, které mi přišlo nedávno. Když jsme před pár měsíci jeli se ženou po obyčejné polní cestě, tak jsem si všiml, že kolem všech stromů byla obrovská ledová krusta. Viděl jsem strom, který měl kolem každé větvičky třeba půl centimetru ledu. Ten strom byl úplně zmrzlý. Byla zima a ten strom byl zmrzlý. Byl jako kus ledu.

Bylo fascinující vidět ten strom a představit si, že je zima, strom je obalený ledem, ale někde vevnitř žije. Někde vevnitř ten strom neumřel, ale čeká na správnou dobu, na svůj čas, který přijde nejspíš s jarem, aby znova rozpučel, aby vyrostly listy, aby se objevily plody a on vlastně s plnou silou na jaře šel do světa, začal tvořit to, na co byl tady v přírodě vytvořen.

Nabírat síly ve správný čas

A mně se tohle uvědomění najednou zobrazilo v mém vlastním životě a říkal jsem si, co bychom my jako lidé možná dokázali, co bychom uměli stvořit, kdybychom si dovolili to, co si dovolí příroda, to, co si dovolí ten strom, kdybychom si dovolili v zimě zamrznout, zastavit se. Prostě být v těch našich obydlích, být zmrznutí, nic nedělat a vlastně nabírat síly na správný čas.

Zkuste si představit, co by se ve vašem životě mohlo stát, kdybyste si třeba leden, únor nebo prosinec, leden dali úplně off, pohov od toho, co děláte. Kdyby nám to zaměstnavatelé povolili, kdyby na to naše společnost byla nějak připravena, kdybychom si to každý z nás někdy, aspoň jednou, dovolili. Možná bychom byli obrovsky překvapeni, co by se stalo na jaře.

Mohou nás potkat velké věci

Možná bychom vytvořili a vymysleli obrovské věci. Možná bychom vydělali peníze, které by nás potom zabezpečily na celé další období, možná bychom zasadili a pak vypěstovali a nakonec v létě nebo na podzim sesbírali ovoce, skrz které bychom mohli žít celou zimu. Možná existuje způsob, jak ten koloběh přírody tady v tom našem pásmu využít i pro náš život.

Sami si odpovězte, jestli tohle máte chuť zkusit. Nevím. Minimálně jsem nad tímhle přemýšlel a jednou bych si to chtěl dopřát.

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • DAVID KIRŠ
    David Kirš

    David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.