Zákon přitažlivosti - David Kirš

Zákon přitažlivosti

 

Zákon přitažlivosti. Všichni asi známe ten pojem především z filmu The Secret. Možná je to tak zprofanovaný termín – využít zákon přitažlivosti, že mu vlastně nevěnujeme žádnou pozornost anebo mu věnujeme nedostatečnou pozornost. Nevěnujeme mu takovou pozornost, kterou by si zasloužil. A tak bych se rád právě zákonu přitažlivosti věnoval, protože jsem nedávno objevil, že jsem špatně chápal princip, který je s ním spojen.

Sám pro svůj život, pro své přitahování do své reality jsem uviděl, že jsem ho chápal špatně, že jsem nepochopil plný rozměr a hloubku toho, jak zákon přitažlivosti funguje. Myslel jsem si, že abych si do života něco přitáhl, musím na to myslet a dát tomu pozornost a jít za tou věcí. Pořád na ni myslet, věnovat jí pozornost a jít dál, jít dál, jít dál.

Zapomněl jsem na vibrace

Zapomněl jsem ale na jednu velmi, velmi důležitou ingredienci, která když není přítomna, tak můžeme myslet, na co chceme, ale většinou se ta věc nestane. Tou ingrediencí je stav našeho bytí nebo naše vibrace ve chvíli, kdy myslíme na tu naši věc nebo konáme v rámci té naší věci nebo jdeme za tou naší věcí.

Protože pokud tady a teď, v té přítomnosti myslíme na něco, děláme něco, přejeme si něco, ale stav našeho systému, stav toho našeho bytí, stav té naší vibrace, náš pocit jde proti našemu přání, pak se nemůže nic stát.

Klíčový je i pocit

Objevil jsem a uvědomil jsem si, že to, co je klíčové, je skutečně můj dobrý pocit. Fajn pocit, pohoda a pozitivní vibrace v té chvíli, kdy jdu svým směrem. A pokud zjistím, že najednou už mě ta věc přestala bavit nebo se v ní najednou necítím dobře, necítím se pohodlně, je dobré si toho všimnout, protože najednou se má vibrace mění a já přestávám umožňovat. A když neumožňuji, tak odporuji, a tím nemohu naplnit to, co si ze zákona přitažlivosti přeji a co si chci přitáhnout do svého života.

Možná se to zdá jako malý rozdíl, ale v tom výsledném tvoření, jak nám vesmír nebo tady ta inteligence pomáhá věci v životě zhmotňovat a umožňovat, je to nebe a dudy, je to vlastně systém toho, kdy se daná věc skutečně stvoří, nebo nestvoří.

Jak řekl Wayne Dyer: Nezáleží na tom, co chceme, záleží na tom, kdo jsme.

A tady je to podobné. Nezáleží na tom, co si přejeme, co si chceme přitáhnout, ale záleží na tom, jak se vzhledem k té věci cítíme právě teď, tady a teď. Zda jsme vděční v té situaci, zda jsme už teď šťastní, zda jsme spokojení, zda vibrujeme, zda je náš pocit ve chvíli, kdy jdeme na té cestě k našim cílům, ok, nebo není ok, zda jdeme s proudem, nebo plaveme a pádlujeme proti proudu.

A tak pokud máte někdy pocit, že vám zákon přitažlivosti nefunguje, že se věci zhmotňují nějak později nebo že se věci ve vašem životě nezhmotňují tak rychle anebo vůbec, tak jak byste chtěli, všímejte si, jaká je vaše vibrace, jaká je kvalita vašeho umožňování skrz váš pocit, jak se po většinu dne cítíte. Cítíte se dobře, v pohodě, uvolněně, relaxovaně, nebo jste spíš v tlaku, v usilování, ve stresu, v nepohodě? Kvalita tohoto bytí má zásadní vliv na to, zda teď v realitě zhmotňujete, nebo ne.

Nechť vám tohle poslouží na vaší cestě.

Audio:

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře
 1. Jiri napsal:

  Vdecnost

 2. Alena Caklová napsal:

  Moc by mi to pomohlo v mé dost komplikované situaci . Předem děkuji

 3. Etiopie napsal:

  Tak protoo agresor nejdříve při negativní manipulaci vzbudí u oběti negativní pocit .provokací.pak si počká až se z toho zrodí myšlenka ta přitáhne oběti zlo.obět pak třeba onemocní mebo ruzně.zdraví-energie nezmizí jenom zmení majitele.díky zákonu přitazlivosti.chcete bít šťastní ,zdavi uspesni?řekněte neco ošklivé někomu a pak položte otázku.a takhle pořád dokola.

 4. Radka napsal:

  Dobrý den,
  ale v čem je problém když mě to nefunguje i přes to, že si ty pocity vybavuji, snažím se je cítit a prožívat je a stejně to nic nezmůže ….. Tak kde je problém? Když ani představa a prožívání pocitu nemá žádné výsledky ….

 5. Milan napsal:

  Pravdivý článek. O tomhle jsem slyšel už hodněkrát. Je to prostě tak, na co myslíme, tak tím i to k sobě přitahujeme, ať už pozitivní věci, nebo právě ty negativní.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.