Špatný pocit

Špatný pocit

 

Vím, že my lidé se častěji honíme za dobrým pocitem a chceme mít dobré pocity. Ale možná to je ten omyl, to je ten přístup, který nakonec nevede k výsledkům. Co když odhalíme špatný pocit, identifikujeme místa v životě, kdy se necítíme dobře, kdy nejsme ok, kdy zažíváme nějaké špatné pocity, tak co když oddělíme tyhle situace a zůstane jeden dlouhý skvělý pocit? Co když náš dobrý pocit ze života, náš život je ve své podstatě, ve svém základu, ve svém defaultním stavu vlastně úplně v pohodě? Že je dobrý. Že všechno je ok. A jediné, co do toho vstupuje, jsou občasné špatné pocity.

Já věřím, že takhle věci fungují. Takhle mi to v životě mnohem lépe slouží.

Přestat se honit za tím dobrým pocitem, za něčím dalším, za něčím, co ještě nemáme, abychom získali nějaké uspokojení, něco pro sebe. Možná stačí, když si jenom všimneme míst, která nám způsobují špatné pocity, nebo si všimneme věcí, které děláme v životě a tohle dělání nám způsobuje nějaký špatný pocit.

Myšlení

Anebo když jdeme ještě dál, tak si všimneme, že to, co nám způsobuje špatný pocit, není ani tak to dělání, není ani tak ten svět kolem nás, nejsou ani tak všechny ty okolnosti a důvody kolem nás, ale že špatný pocit nám vlastně způsobuje to, co si myslíme. To, co si zrovna teď myslíme, co se nám honí hlavou, jaká je zrovna teď naše nálada, jaký je stav naší mysli.

A tak tenhle článek – Špatný pocit – vás vede k tomu, abyste kdykoli si během dne uvědomíte, že zažíváte nějaký špatný pocit, kdy vaše tělo, vaše cítění, ta inteligence vašeho těla vám řekne: ha, něco není ok, necítím se nějak dobře, tak že to vlastně jenom znamená, že nejspíš myslíte na nějaké špatné věci. Že jste si nejspíš začali vyprávět příběh o něčem, příběh nějakého strachu, nějakého odporu, něčeho, co vám vlastně neslouží, co ten váš systém zahlcuje jako jed, co ten váš jinak zdravý, pohodový, optimální život zahlcuje, halí ho do nějakého černého rouna a způsobuje vám utrpení, že vaše myšlenky vám způsobují utrpení.

A logicky se ten váš systém na základě vašeho myšlení necítí dobře. Je to vlastně jeho obrana. Je to obrana těla, které volá: Pozor, na co tam nahoře zase myslíte? My se tady necítíme dobře.

Tohle je velká věc, když si všimnete, že vám v životě není dobře, že se necítíte ok, protože skrz tohle uvědomění si můžete všimnout: Aha, co a jak o životě a o věcech v něm přemýšlím? A jak tohle moje myšlení potom ovlivňuje chování? Jak to moje chování ovlivňuje nějaké konání v tom životě? A to pak vlastně způsobuje ty špatné pocity.

Takže pojďme se podívat na ty věci trošičku jinak. Uvědomme si, že to, co se nám zrovna honí hlavou, to, jak vibrujeme právě teď, ovlivňuje tu naši realitu a vlastně ji rozvibrovává na základě toho, co máme v hlavě. A ten špatný pocit nám může ukázat na to, že v hlavě máme některé věci, kterých by bylo lepší se zbavit nebo je nechat plynout. Počkat si, až se ten systém zase navrátí do optimálního stavu.

Audio verze:

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z \"jiného\" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • DAVID KIRŠ
    David Kirš

    David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.