Toxické myšlení

Toxické myšlení

 

Rád bych se dnes podíval na pojem toxické myšlení. Co to je a jak se ho můžeme vyvarovat a jak nás ovlivňuje v životě, a hlavně nám v životě brání zažívat to, co skutečně chceme.

Toxické myšlení stojí vůči zdravému rozumu nebo klidné mysli nebo přirozenému myšlení. Možná také stojí proti stavu, kterému říkáme flow nebo in the zone, být v proudu, jít životem a jít v proudu života. To, co brání tomu, abychom se cítili in life, cítili jsme se živí, nadšení, veselí, přirození a taky naplnění naším životem, je, světe, div se, právě toxické myšlení.

V podstatě je toxické myšlení jediná zábrana nebo blok, bariéra toho, abychom cítili v životě všechno, co chceme a co si přejeme, abychom cítili vnitřní spokojenost, abychom cítili vnitřní mír, abychom cítili naprostou spokojenost sami se sebou a se vším kolem nás. Právě tomu brání toxické myšlení.

Černé myšlenky

Toxické myšlení je jinými slovy naše černé myšlení, naše černé myšlenky, nekvalitní myšlenky, myšlenky, které nám neslouží. Jsou to myšlenky, díky kterým zažíváme špatné pocity. Kdykoli si myslíme něco, co nám v životě neslouží, co tzv. jde proti proudu našeho života, tak ten náš geniální systém nám pošle špatný pocit. A tenhle špatný pocit je pro nás zpráva: Ha, co se mi to honí v hlavě? Co za toxickou myšlenku se mi objevilo v hlavě, která teď ovlivnila můj systém, moji realitu a vlastně rozvibrovala ten celý můj systém v mém životě tak, že se necítím dobře?

A tohle je vlastně jediná zpráva, kterou od života potřebujeme. Jak se cítíme. Buď máme dobrý pocit, a pak naše myšlenka je zdravá a máme zdravý rozum a máme jasné myšlení a jsme schopní věci dělat a konat, anebo máme toxické myšlení, pak jsme zatížení, jsme ve stresu, nejsme v optimálním stavu, nejsme v tom default stavu našeho systému, a pak nemá smysl raději nic dělat.

Jak změnit myšlení

A my tenhle toxický stav, tenhle stav, kdy nejsme v optimálním nastavení, skutečně velmi dobře poznáme, protože v tomhle stavu se jako lidé necítíme dobře. No a když zjistíme, že se necítíme dobře, tak je nejjednodušší si toho zaprvé všimnout, moc s tím nic nedělat a počkat, až se ten systém uklidní. Dát si chvilku pauzu, relaxovat, někdo si jde zasportovat, někdo jde meditovat, někdo jenom změní to, co dělá, někdo si jde zatančit, někdo jde do přírody, jsou tisíce způsobů, jak změnit náš stav mysli. Tisíce způsobů pro každého naprosto individuální a jedinečné a taky jedinečné pro tu danou chvíli, pro ten daný okamžik.

Každopádně to, co je hlavní myšlenka tohoto článku, je všimnout si toho, když máme toxické myšlení. Když neumožňujeme naším životem plynout, ale když takzvaně se strachem o něco usilujeme. Téměř vždycky, když si všimnete, že v životě o něco usilujete, že máte strach, jdete do něčeho s tím strachem, tak se objeví právě toxické myšlení. Vlastně toxické myšlení je tím důvodem, proč máme strach a proč o něco usilujeme.

Pravý opak je takové láskyplné umožňování, přirozené umožňování. V tu chvíli toxické myšlenky nemáme. Často máme velmi zdravou, klidnou mysl, víme, co je náš další krok a co chceme udělat, co chceme od života.

Takže přeji nám všem, abychom se co nejvíce nacházeli v tom stavu zdravého rozumu, vyrovnanosti a ve chvíli, kdy si všimneme, že na nás jde to toxické myšlení, abychom si toho jenom všimli, abychom ho nepodporovali a abychom se zklidnili a nechali navrátit ten náš přirozený stav, kterým zdravý rozum bezesporu je.

Audio:

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • DAVID KIRŠ
    David Kirš

    David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.