Příjmání a dávání - David Kirš

Příjmání a dávání

 

V tomto článku bych se rád podíval na téma přijímání a dávání. Myslím, že se jako lidé můžeme rozdělit do tří takových skupin.

První skupina, ta má ty dvě strany vyrovnány. Umí přijímat a umí i dávat.

Pak je tady ale jedna skupina, která velmi ráda jenom dává. To znamená, to jsou lidé, kteří rádi pomáhají, pořád někomu slouží, starají se o druhé, dávají a dávají, a moc se nestarají o to, co potřebují oni a co by potřebovali přijmout. Důležité je, že hodně dávají. Skrz to vidí svou hodnotu.

A třetí skupina, ta zase ráda přijímá. To je skupina, která si dovolí se opečovat, která dovolí být obohacena tím životem, často jsou to lidé, kteří si žijí v hojnosti, protože vidí, že kolem je spousta věcí, spousta lidí, kteří je mohou obdarovat, kteří jim rádi poskytnou službu, kteří jim rádi pomohou, a našli způsob, jak od života velmi přijímat.

Myslím, že každý z nás je v různé fázi života v jedné z těch tří kategorií. Vy jste se teď možná našli, že jste v jedné z těch tří kategorií. Jste někdo, kdo cítí, že má rovnováhu v tom, jak dává a přijímá. Nebo možná máte pocit, že byste od života dokázali i ještě něco přijmout, že vaše míra dávání, starání se, pečování o druhé, o věci, o byznys, o klienty, o firmy je nad míru toho, co cítíte, že se vám vrací zpět, ať už v různých energetických formách. Anebo jste někdo, kdo cítí, že velmi, velmi přijímá, ale cítíte jakési nenaplnění, část vás není úplně naplněná. A je to možná proto, že málo dáváte, že jste tu službu pro někoho druhého, něco, co chcete předat ze sebe dál, úplně nenaplnili.

Každý máme svou cestu a v různých fázích života se potkáváme v různých částech. A tak si zkuste sami odpovědět, ve které té části se nacházíte vy, a dopřejte si tu část, která vám třeba teď chybí. Dopřejte si o něco víc sloužit, o něco víc podporovat, o něco víc pečovat, opečovat tým ve firmě, vašeho partnera, vaše děti, být k dispozici pro společenské věci, jen tak nezištně dát, prostě být k dispozici. Anebo je vaše téma možná si trošku dovolit přijmout a nechat se opečovat od vaší rodiny, zajít si někam na masáž, něco si koupit, přijmout od života, dovolit si od života přijímat ty dary, dovolit si přijmout peníze, které vám lidé chtějí dát, dárky, kterými vás chtějí obohatit.

Ať vás tyhle tři kategorie inspirují a ať najdete rovnováhu v tom, kde se právě teď chcete pohybovat.

Audio:

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • DAVID KIRŠ
    David Kirš

    David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.