Pozornost

Pozornost je to jediné, co máme

 

Možná se to zdá zvláštní, ale když jdeme do úplné podstaty, do úplného vnitřku toho, co my jako lidé můžeme v tomhle životě, v téhle naší realitě dělat, co máme k dispozici, tak zjistíme, že máme k dispozici jenom jednu jedinou věc. Že k tomu, abychom šli životem a tvořili, používáme jen jednu jedinou věc, a tou je naše pozornost.

My totiž vlastně nemáme v životě nic jiného než naši pozornost. Pokud naši pozornost zaměříme nějakým směrem, tak se tam může něco stát. Pokud si něco v životě přejeme, zaměříme tam naši pozornost. Pokud chceme něco říct, zaměříme tam naši pozornost, pozornost naší mysli. Pokud cokoli v životě chceme stvořit, chceme někam dojít, chceme něco mít, chceme někým být, tak jediné, jak to můžeme dokázat a docílit, je použít na to naši pozornost.

Jako by naše pozornost tvořila ze všech těch nekonečných možností v tomhle vesmíru tu jednu jedinou, kterou chceme právě teď, a proto je vlastně tím největším uměním umění práce s pozorností, soustředění, fokus, zaměřit pozornost, vytrvat u té věci, u které chceme být, ke které chceme dojít, kterou se chceme stát.

Naše pozornost je obrovsky dokonalá věc, která nám byla dána nejspíš něčím shůry, a tak ji opečovávejme, protože nemáme nic jiného, s čím můžeme nakládat.

Čas, který tady máme, slouží pro to, abychom mohli někam směřovat naši pozornost. A s naší pozorností můžeme cokoli stvořit, můžeme komukoli pomoci, můžeme naší pozorností pomoci především sami sobě v tom, co od života a v životě chceme.

Takže k tomu nám všem držím palce, abychom s naší pozorností vědomě nakládali.

Audio

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.