Na co se můžu skutečně spolehnout

Na co se můžu skutečně spolehnout

 

Nedávno jsme s mojí ženou Alicí vyrazili na týden bez počítačů a bez mobilů. Cesta vedla přes Německo a pak k Ženevskému jezeru.

Jednou jsem tam seděl po sauně a padl mi pohled na stoleček, kde byl časopis a v tom časopise byla zpráva, která mi přišla nejdůležitější a vlastně popisující celý ten náš offline výlet.

V tom časopise byl citát: Ptáček, když sedí na stromě na větvi, nemá strach, že se větev pod ním zlomí. Ten ptáček nedůvěřuje té větvi, on důvěřuje svým vlastním křídlům.

Přišlo mi to obrazné, protože bez mobilů a počítačů jsem musel najednou důvěřovat na té cestě sám sobě. Musel jsem věci zařídit v předstihu, musel jsem si věci zorganizovat. Najednou jsem svoji pozornost musel zaměřit více do sebe.

Najednou jsem si uvědomil, že mnoho věcí chci řešit radami, pomocí někde tam venku. Že mnoho věcí v životě zařizuji tak, že je podmiňuji tím, jak věci kolem sebe kontroluji, jak chci mít bezpečí tím, že se postarám o věci, že si chci být jistý a mít jistotu, a všechno se to týká věcí kolem mě.

Zapomínám, že to jediné, na co se musím spolehnout a čemu musím důvěřovat, jsem já sám. Nakonec mohu důvěřovat jen sám sobě. Věci kolem nemohu ovlivnit, a jako ten ptáček nevěří té větvi, ale věří svým křídlům, tedy cokoli by se s tou větví stalo, on prostě odletí, i mně najednou došlo, že cokoli by se s těmi vnějšími věcmi v mém životě stalo, tak jediné, co má smysl, je, jestli já se zvednu a půjdu dál. Jestli já se o sebe dokážu postarat. Jestli uvěřím sám sobě. Jestli věřím sám sobě.

A tak nechť je tento citát a tahle zpráva i pro vás takovou jenom otázkou, čemu věříte teď vy nejvíce, na co se v životě spoléháte.

Audio

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.