Důvěra

Důvěra


Posledním videem v této sérii s Brnem v pozadí je video, které jsem nazval Důvěra.

Slovo důvěra používám šest sedm let a vlastně celou dobu, co dělám byznys a podnikání, protože slovo důvěra považuju v obchodní komunikaci, v byznyse za zásadní. Kde není důvěra, není nic. A to slovo důvěra má několik hlubších úrovní, o které se chci dneska podělit.

Důvěra v okolí

Slovo důvěra tak, jak ho vnímáme běžně, je důvěřovat hlavně lidem. Mám v něj důvěru. Věřím mu. Můžu mu důvěřovat. Můžu se na něj nějak spolehnout. Nebo pak máme taky důvěru v nějaké situace, ve věci, že se něco nepokazí, důvěřuju svému autu, důvěřuju nějakým věcem, které jsou zařízeny v mém životě. Tohle je taková běžná úroveň důvěry.

Důvěra v sebe sama

Myslím si ale, že mnohem důležitější úroveň důvěry je důvěřovat sami sobě. Vzít to slovo důvěra a otočit ho vůči sobě. Jak sám sobě důvěřuju? Jak důvěřuju svým krokům? Jak důvěřuju tomu, co v životě dělám? Jak důvěřuju tomu, jak se chovám, jak vypadám, co dělám? Jakou si dávám důvěru? Jak vlastně sám sebe v životě podporuju? Jsem spíš svým podporovatelem, který sám sobě důvěřuje, anebo si spíš hážu klacky pod nohy a trošku sám sobě bráním a občas si nadávám, kritizuju se a vidím všechno to, co dělám špatně, co ještě neumím, kde bych se měl zlepšit, co ještě není dost dobré?

Důvěra v život

Tahle úroveň důvěry je pro život obrovsky důležitá. A myslím, že tam je ještě třetí úroveň důvěry. A tu třetí úroveň důvěry vnímám něco jako samotnou důvěru v život. To je naprostá důvěra v to, co se děje kolem nás, co je nad námi, co možná je ve všem, co kolem vidíme, co je v nás i ve věcech kolem, je to důvěra v život. Je to důvěra v to, že věci se dějí naprosto správně. Že i když si myslíme, že věci mají být nějak jinak, tak to možná není tak jisté, že mají být věci jinak. Možná ta důvěra v život znamená, že teď a tady jsou věci v naprostém pořádku.

Dlouhá léta jsem měl na nástěnce takový lísteček, kde bylo napsáno: Věř, že věci jsou v naprostém pořádku.

Někdy si tohle uvědomíme až zpětně, když se přemele nějaká situace nebo vidíme věc, tak si říkáme, aha, vždyť ono to vlastně mělo svůj smysl, ono to dopadlo dobře, vždyť to bylo skvělé, že se to stalo. Jen o málo věcech v životě, když se na něj podíváme skutečně autenticky, můžeme říct, že byly nějak špatně.

Možná v životě ani prostě věci nejsou špatně. To jenom my neustále váháme, vážíme ty věci na dobré a špatné. Možná život je, jaký je. A když tomu takhle budeme důvěřovat, tak se možná v tom životě skutečně uvolníme a ty věci se v našem životě rozběhnou.

Takže slovo důvěra se dá použít na mnoha různých úrovních od byznysu přes život nás samotných a je dobré se na tohle slovo někdy takhle podívat a spojit si ho s naším vlastním životem.

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z \"jiného\" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • DAVID KIRŠ
    David Kirš

    David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.