Myšlením k bohatství

Myšlením k bohatství

 

Dneska mám pro vás knížku. A ta knížka je první vydání ze srpna roku 1990. Co to je za knížku? To vám ukážu za chvíli, pokud už jste to nerozpoznali.

Je to knížka, která byla napsána v Americe v roce 1960. Až řeknu jejího autora, určitě si ho vybavíte nebo si na něj vzpomenete. Prodalo se jich miliony a miliony kusů po celém světě. Je to vlastně taková bible pro lidi, kteří se vydávají na cestu podnikání nebo na cestu za úspěchem, taky na cestu bohatství, hojnosti, vůbec i peněz a prosperity v životě.

Je to knížka, kterou jste možná četli, ale možná jste zapomněli na všechny ty věci, které v ní jsou. Myslím si, že celá oblast osobního rozvoje nebo motivační ekonomiky nebo celé osobní ekonomiky je tak trošku postavena na téhle knize.

Když si ji totiž přečtete a projdete si ji kapitolu po kapitole, zjistíte, že se dneska desítky a desítky lidí věnují tématům, která jsou v této knize zmíněna, o kterých se tady mluví.

Autorem knihy, kterou držím v ruce, je Napoleon Hill, a vy už asi tušíte, jaký je název té knihy. Název je Myšlením k bohatství.

O síle myšlení

Myšlením k bohatství je skutečně základní knihou, která pojednává vůbec o síle mentalismu, o síle našich myšlenek, o schopnosti naším myšlením měnit naše chování, měnit naše konání a tím skrz naše myšlení měnit prožívanou realitu i to, co pak ve své realitě, v té hmotné realitě kolem nás vidíme. Ať už jsou to hmotné statky a peníze, anebo nehmotné statky, naše prožívání, naše naplnění a vůbec prosperita v našem životě.

Proč o téhle knize mluvím, je, že jsem ji objevil nedávno při protřídce sestry mé ženy. Vyhazovala nějaké knížky a já jsem si je procházel a objevil jsem tenhle poklad. Vzal jsem si ho a až později jsem zjistil, že to je dokonce první vydání, jak zde píšou, největšího amerického bestselleru.

Tehdy po roce 89, v srpnu 1990, to byl bezesporu poklad a před těmi 27 lety už to byl myslím velmi důležitý střípek do celého porevolučního období. A já bych vám chtěl dneska právě tuhle knížku připomenout, abyste ji možná našli u vás v knihovně nebo si koupili aktuální, doplněné vydání pro 21. století.

Připomeňte si tyhle principy a nezapomeňte, že všechno, co se vám teď v životě děje, si vytváříte sami. Vy jste tvůrcem svého života. My všichni jsme tvůrci toho všeho, co se nám teď v realitě děje.

Pokud se nám v realitě děje něco, co nechceme, i toho jsme tvůrcem. A pokud přijmeme tuhle plnou zodpovědnost, že se nám děje a že si tvoříme úplně všechno, tak pak můžeme s tím vším skutečně něco dělat.

A k tomu vám držím palce, abyste našli odvahu vykročit a abyste si připomněli tuhle knihu, principy v této knize, a připomněli si, že skutečně mentalismus, naše myšlenkové nastavení, naše záměry, to, kam směřujeme a jakým způsobem směřujeme naši mysl, jak využíváme tu naši malou mysl a taky tu obrovskou, nekonečnou, inteligentní mysl nebo nějaký šestý smysl, to všechno hraje obrovskou roli v tom, jak se nám na naší cestě k bohatství daří.

Audio:

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • DAVID KIRŠ
    David Kirš

    David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.