David Kirš

Dejte si den OUT a žijte ve smíru


Jednou za rok, obzvlášť pro muže, si myslím, je obrovsky důležité dát si něco, čemu říkám time out. Takové zastavení, spočinutí, podívání se na život. Někdy je dobré si ho dát právě v zimě, kdy příroda spí a trošku odpočívá, a nám to umožní podívat se na náš život trošku jinak a odpovědět si, jak žijeme, jakou máme práci, jak je nám dobře s partnerem, s námi, jak je nám dobře v těle.

Jiný úhel pohledu

Já jsem si tenhle čas letos dopřál jeden den na poušti v Izraeli, a když jsem odcházel z té pouště, přišla mi taková myšlenka, o kterou se s vámi chci podělit. Přišlo mi slovo, které všichni známe. Je to slovo vesmír. Ale najednou jsem to slovo uviděl trošku v jiném úhlu pohledu, v jiném významu.

Uviděl jsem, že slovo vesmír vlastně říká – ve smíru, žít s něčím ve smíru. Možná vesmír jako celek je vlastně v naprostém míru a i tohle slovo nás zve, abychom byli i my v míru s věcmi, které kolem nás v životě jsou.

Žít ve smíru

Tohle byla moje zpráva z pouště a skrz ni jsem si uvědomil, že pokud skutečně přijmu to, že být s věcmi v míru, žít ve smíru, jít tím životem a přijímat ty věci, nedělat zbytečné příběhy, netvořit si katastrofy, nezveličovat věci, nedělat z věcí problémy, nedělat problémy tam, kde vůbec nejsou, tak najednou spoustu toho, co nás v životě trápí, vlastně odložíme a zjistíme, že život je mnohem lehčí věc, než jsme si možná mysleli. Že životem se dá proplout mnohem jednodušeji, než jsme si mysleli.

Plout životem

Nedávno jsem četl, že člověka stojí mnohem mnohem větší úsilí jít životem tak, aby byl nešťastný, aby se mu nedařilo, aby měl problémy, aby měl těžkosti, než když něco v tom životě rozpozná a začne tím životem proplouvat. Napojí se na flow a najednou nemusí možná tolik dřít, protože ta řeka života ho vlastně unáší a on velmi přirozeně a lehce proplouvá životem.

Slovo vesmír bylo se mnou na poušti a dneska je možná i s vámi skrz tohle video. Takže přeji vám, abyste byli a žili ve smíru s věcmi kolem vás.

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z \"jiného\" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • DAVID KIRŠ
    David Kirš

    David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.