Co je štěstí

Co je pro mě štěstí?


Co je pro mě štěstí? Tahle otázka je velmi zajímavá, protože jsem zjistil, že v každé části mého života jsem si na ni odpovídal trošičku jinak.

Když jsem byl malý kluk, tak pro mě štěstí bylo mít super počítač, když jsem byl starší, tak bylo třeba štěstí, když vám holka dala pusu, a tak dál a dál se posouváte s těmi otázkami a za to slovo štěstí si dáváte nějaký význam, který pro vás v danou chvíli má nějaký smysl.

Osobní význam slova štěstí

Nedávno jsem si na tu otázku odpověděl znova. Co je pro mě štěstí? A odpověď, kterou přináším dneska do tohoto článku, je, že štěstí je pro mě nedělat si starosti. Vlastně jsem uviděl, že kdykoli se cítím nějak nesvůj nebo mám pocit, že se mi něco nedaří nebo že má být v životě něco jinak, že se necítím ok, tak je to vlastně z toho důvodu, že si dělám starosti.

A to spojení je dost zajímavé – dělat si starosti, to znamená, sám sobě si vytvářím nějaké starosti. Když jdete do podstaty, tak skutečně zjistíte, že ty starosti si vytváříme my. Že si vlastně vytváříme příběhy o tom, co by mělo být jinak, co se v tom vnějším světě kolem nás stalo a není správné, co by ten člověk měl udělat jinak, co by měl říct jinak, jak my bychom se měli zachovat nějak jinak, jak by ta situace měla být rozhodně nějak jinak.

Příběhy v naší hlavě

A tohle všechno je příběh, který nám jede v hlavě, v naší mysli, jsou to myšlenky, které nám jdou hlavou a v podstatě nám způsobují starosti. Staráme se o různé věci, staráme se o věci, které často nemůžeme vůbec změnit, protože pokud něco je, tak to je. A jediný způsob, jak se v tom uvolnit, jak se v tom relaxovat, je vzít ty věci tak, jak jsou. Protože pokud věci nějak jsou, tak už s nimi stejně nemůžeme nic udělat.

To znamená, skutečně jsem si uvědomil, že štěstí je pro mě chvíle, kdy uvidím, že starosti neexistují, že si starosti vytvářím já sám. A pokud v danou chvíli přijmu tu situaci, přijmu věci takové, jaké jsou, a přestanu si dělat starosti, tak jsem šťastný. A v tu chvíli si vždycky vzpomenu na tu písničku Don’t Worry, Be Happy, protože takhle to prostě je. Pokud si přestaneme dělat starosti, tak jsme šťastní.

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • DAVID KIRŠ
    David Kirš

    David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.