4 měsíce bez emailu

4 měsíce bez emailu

Je to nejdelší doba, kdy jsem nenapsal email. Více než 3 měsíce. Od roku 2010 poprvé taková pauza. :)

Buďte si jistí, že jedna má část email marketéra lehce trpěla – takové troufalost, vždyť učím pravý opak…

Druhá ovšem zažívala velkou svobodu. V každém poprvé je totiž velká svoboda…

Jakoby nám každá nová potřeba poskytla do života nádobu. A když tu nádobu naplníme, ještě lépe přelijeme, něco se stane.

 • Proto říkávám, vydělejme hodně peněz, něco si uvědomíme, něco se stane a část nás se osvobodí.
 • Proto zkoušíme všemožné drogy života, toužíme, chceme, potřebujeme – to je úplně v pořádku. Jen všeho s mírou, zdravá mysl, jinak se tomu začne říkat závislost.
 • Proto je úžasně báječné snít, mít cíl a jít za ním – mít svou nádobu. Po cestě do ní přiléváme, zažíváme dobrodružství, prožíváme, cítíme, naplňujeme se bytím a když je hotovo, další část nás je naplněna – osvobozena. Může přijít další přání, nová cesta…

A tak i mé psaní emailů se po 8 letech naplnilo :) a já potřeboval pauzu. Pěkné osvobození.

Jaká bude další podoba ještě uvidím. Teď, když vám píšu, si to užívám…

Měl jsem letos různé potřeby. Udělal jsem desítky ohňů. Snědl možná 100 špekáčků a dokonce si vyudil vlastní. (To byla chutná potřeba :))

Naplnil jsem se v mnoha nových oblastech, přilil do zajímavých nádob:

 • Např. jsme si pořídili pejska – Mauiho. Chápejte, měl jsem nálepku velkého “ne-milovníka” zvířat :) a má dcera, která se bála pejsků, si s ním nyní hraje. Seš skvělá Klárko.
 • Žil jsem letos i minimalisticky. Od dubna většinu času v maringotce na naší zahradě. (Dobře, ve velmi luxusní maringotce rekonstruované mou ženou :))
 • Vedl jsem u svých ohňů několik naplňujících rozhovorů. Děkuji těm, kdo mé pozvání přijali a zavítali.
 • S mou ženou Alicí jsme přilili do našeho vztahu více ocenění, respektu a přijetí. Intimita lásky naše vztahu mě naplňuje blahem.
 • Nově jsem prožil a naplnil roli majitele firmy. Potkával jsem se s kolegy 1-2 dny v měsíci. Je to zatím pro mě nejvyšší podnikatelská svoboda.
 • 2 měsíce jsme objevovali nová místa a obletěli svět. Byla to Havaj obrazně i doslova.
 • Zažil jsem s nejbližším přítelem nezapomenutelnou cestu do Kalifornie. Díky Martine, že nás to opět dalo dohromady!
 • Sblížil jsem se s mágem života a mistrem ohňů, dalším Martinem. Díky Martine za naše procházky, boží rozhovory a tvé vhledy.
 • Rebeloval jsem, koupil si motorku a rejdil po jižní Moravě i bez papírů. Fuck The Rules.
 • A na závěr, budoval náš dům v přírodě – nejen svými penězi a organizováním prací, ale fyzicky rukama v parnu, dešťi i mrazu… obohacující a posilující.

Neměl jsem v plánu shrnout svůj rok, ale vidím, že se stalo… dojalo mě to. Obzvlášť proto, že je to můj další rok “výdechu” – aspoň tomu pro sebe tak říkám.

Výdech. Nelze se nadechnout, pokud jsme předtím nevydechli. Celkem dlouho jsem to nechápal. Vydechuji, vydechuji (mým stylem “buzz rakeťák“) a dělá mi to dobře jak cip.

Nejskvělejší je, že prožitky tohoto roku mě vnitřně a nově ladí na to co pořád miluju – cítím to – a tím je podnikání, prodávání, investování, tvoření a manifestace všeho druhu.

Pokud jste v rezonanci, mám pozvánku. Už třetím rokem vysílám novoroční trénink Zlatý rok – letos s podtitulem Jak z nic vytvořit vše. Letos v minimalistické aktualizované a dobročinné verzi.

Pokud chcete být u toho a rozvibrovat se pozitivně na nový rok, rozehřejte se už teď. Běžte na www.zlatyrok.cz a zanechte mi tam vzkaz.

Mám vás rád.

– David

PS:
Celkem rád chodím občas proti hlavnímu proudu, ale musím uznat, že konec roku má něco stran přání do sebe. Nelze manifestovat bez přání, bez myšlenek.

A začátek roku je dobrý vibrační čas vyslat své záměry. Úplně soukromě pro sebe, nebo někdy také veřejně. Takže tady proti proudu nechodím. Už roky vysílám, bilancuji, dělám si jasno. A musím říct. Funguje to překvapivě dobře :)

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z \"jiného\" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.