Tajemství vlivu

Tajemství vlivu

Pěknou neděli.
Díky za rekordní reakce na poslední článek z Jeruzaléma.

Dostal jsem od vás desítky krásných zpráv, které mě oblažily. :)
Dnes zdravím z Bratislavy od Dunaje s otázkou:

Jak se to stane, že má někdo vliv a přesvědčovací schopnosti? (na druhé i na sebe)
Mít na věci vliv se hodí. Ovlivňovat je občas potřeba.
Jak se to ale stane, že někdo ovlivňuje a vede na myšlenku, jiný se snaží, ale k přesvědčení a vlivu mu něco chybí.
Ježíš, když o něm byla posledně řeč, je velmi dobrý příklad. Možná není v historii člověk s větším vlivem, než on!
Přicházím se třemi vlastnostmi, které to způsobují.
Když chce mít člověk vliv, na sebe a tím na druhé, potřebuje v očích druhých a hlavně svých zaktivovat:

1. CHARISMA – obdiv

Když chceme vliv, pomůže nám obdiv. Jsme přitahování lidmi, kteří něco dokázali. Lidmi, kteří mají něco, co my nemáme. (Zatím). Můžou to být statky, peníze, ale ještě mocnější je něco jiného. Charisma – náš dar, náš talent.

Obdivujeme ty, kteří rozpoznali a následují svůj dar, svůj talent, své poslání. To je jako magnet. Když začneme sami sebe vidět s obdivem, rozvíjíme tím i naše přirozené dary a naše charisma a magnetismus a vliv roste.

2. INTEGRITA – důvěra

Když chcete mít vliv, lidé vám musí věřit. Když chcete dokázat velké věci, musíte si věřit. Integrita je základ důvěry. Důvěra tvoří vliv. Hrdina si věří, má integritu, a proto mu můžeme věřit.  Konejme tak, aby se druzí mohli na nás spolehnout.  Tvořme tak, abychom se na sebe mohli spolehnout, abychom si mohli věřit a tím získáme vliv i kolem.

3. VŮDCOVSTVÍ – péče

A za třetí nám k vlivu pomůže péče. Pokud druzí uvidí, že vám na nich skutečně záleží, že o ně máte zájem, získáte vliv a stanete se pro ně přirozeným vůdcem a lídrem. Mějte péči, pomáhejte, buďte vůdce, který se stará. A získáte vliv a obrovské přesvědčovací schopnosti.

A teď rychlý test:
1. Jak moc vás lidé obdivují?

(Jak moc obdivujete sami sebe?)
2. Jak moc vám lidé můžou věřit?

(Jak moc můžete věřit sami sobě?)
3. Jak moc se zajímáte o druhé a pečujete?

(Jak moc se zajímáte o sebe a pečujete o sebe?)
Výsledek testu je váš vliv a vaše schopnost někoho o něčem přesvědčit a získat na svou stranu.
Téma je to zajímavé, co říkáte? Chci o něm mluvit více. Přijde mi zásadní pro tolik oblastí v životě. Proto jsem vlivu věnoval první ze série nových přednášek:

TAJEMSTVÍ VLIVU

Můžete přijít na tento přednáškový večer živě do Brna nebo se připojit k večeru online přenosem přes internet…

Někdy pár (ne)obyčejných dovedností vytvoří velké věci, a u vlivu to platí dvojnásob. Zde jsem se o všem trochu rozepsal, tak si počtěte.

 

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.