Síla vůle - David Kirš

Síla vůle

 

Tento článek jsem nazval síla vůle. Vůle má obrovskou moc. Občas zapomínáme, že jsou tady i jiné síly. Já vnímám, že jsou tady tři takové síly, se kterými jdeme životem a realizujeme naši práci, naše životy, naše konání, naše aktivity. Občas využíváme více či méně jednu z těchto tří sil.

Troufám si říct, že nejvíc dokážeme a taky si nejvíc užijeme, když spojíme tyhle tři síly dohromady. Nejdřív jsem o těchto principech slyšel od Michaela Neilla.

Fyzická síla

První síla je síla, kterou všichni velmi dobře známe. Je to naše fyzická síla, je to síla našeho těla. To znamená, to naše tělo jde tím životem a koná, zvedá, píše, posílá, tvoří, mluví a má nějakou energii. Naše tělo má nějakou energii a my tu naši fyzickou sílu využíváme každý den v našem životě.

Tahle síla má nějaký limit. Někdy jsme unavení, někdy si dokonce něco zlomíme, protože tělo už nemůže jinak, někdy se něco porouchá, máme nějakou nemoc, nemáme pak moc používat tuhle sílu a tělo nám dá svou zprávu.

Tuto sílu našeho těla je potřeba obnovovat, regenerovat, proto spíme, odpočíváme, jíme. Někdy se stane, že své tělo přetížíme, a pak se to někde odrazí v našem životě. Všichni víme, že tahle síla má nějaké omezení.

Síla vůle

Je zde ale druhá síla, která má ještě o něco větší moc než fyzická síla. Je to síla vůle. Je to síla mentální, je to síla naší mysli. Asi znáte situaci, kdy už se vám celkem nechce, třeba vás bolí i tělo, potřebujete ještě něco dokončit nebo máte nějaký náročný projekt, něco děláte v práci, cítíte, že už byste si měli odpočinout, ale vaše mysl zavelí – pokračuju, potřebuju to dodělat, musím tam jít, ještě není čas odpočívat, a stane se to, že naše tělo se jaksi znova aktivuje nebo vydrží v tom výkonu a dál podává energii, dodává výsledky skrz naši vůli.

Je to síla vůle, je to forma naší myšlenkové disciplíny, která vlastně uvede v proces něco, co děláme. Čím silnější máme vůli, to znamená schopnost mentálně ovlivnit naše konání, sílu našeho těla, tím jsme také v životě často úspěšnější, dosahujeme těch vnějších úspěchů, materiálních hodnot. Většina z nás zná tyhle kvality spojené s mentální silou, která ovládá naše fyzické tělo, naši fyzickou sílu.

Síla ducha

Je zde ale ještě třetí síla, která není tak často skloňována. Možná má ještě mnohem, mnohem větší moc, možná je ještě dokonce za oběma těmi silami, o kterých jsme mluvili, a to je síla spiritu, síla ducha, nějaká vyšší síla. Mně se líbí nazývat ji silou inspirace.

Je to síla, do které se nemusíme tolik přemlouvat, nepoužíváme na ni ani tolik vůli a nějakým zázrakem aktivuje tajné zdroje, někdy bych řekl až zázračné schopnosti, v našem těle.

Tahle inspirace, tahle intuice, která jde někdy shůry, nějaká vyšší moc, nějaký duch, který je obsažen a který nás nějak vyčerpává, někdy ho vnímám jako takový proud, jako zásuvku, do které se můžeme zapojit, a napájí se celý ten systém. Tohle je síla, která má ještě úplně jiné schopnosti, než si my lidé často uvědomujeme.

Tahle síla, ve chvíli, kdy nás inspiruje a použije nás, nás vede třeba celým životem, desítky let. Je to síla, která nám dává naši vizi, naše poslání, vede nás životem a posílá nás někam, ukazuje na naše talenty, aktivuje v nás naše charisma a vůbec dělá v životě dost zázračných věcí, na které když zapomeneme, tak ten život je takový polovičatý a často nám nedává moc smysl.

A tak nezapomínejme na tuhle sílu. Tahle síla má moc aktivovat a překonat i sílu naší vůle, aktivovat i naše tělo k činnostem, a pokud se až příliš často potřebujete do něčeho přemlouvat, do činnosti, do nějaké práce, tak možná tam právě tahle třetí síla chybí.

Možná je to síla, kterou si bráníme aktivovat jenom naším myšlením, naším přesvědčením, tím, co se nám pořád honí hlavou, nějaké strachy, myšlenky a obavy, tak tím se třeba bráníme i téhle síle, téhle inspiraci, která by nás jinak ráda vyživila.

Takže objevujme i tuhle třetí sílu a používejme v životě všechny ty tři síly dohromady. Dává mi to největší smysl a mám pocit, že ty tři síly se mají velmi, velmi rády a pro náš život dělají velké věci a moc rády nám pomohou.

Audio:

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • DAVID KIRŠ
    David Kirš

    David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.