Obyčejná myšlenka

Obyčejná myšlenka

 

Nedávno jsem si vzpomněl na situaci tak sedm let zpátky, kdy jsem šel po jedné brněnské ulici, měl jsem sluchátka a poslouchal jsem nějakou audioknihu, myslím že to byla Mabel Katz, a ona tenkrát řekla úplně obyčejnou myšlenku. Ta myšlenka mě ale úplně zastavila a já jsem ji pochopil zcela novým způsobem.

Tenkrát do těch sluchátek řekla: „Úspěch přijde až ve chvíli, když jste šťastní, když jste v pohodě.“

A já jsem se zastavil a říkal si: Počkat, počkat, já jsem si ale myslel, že to funguje naopak, že můžu být v pohodě a můžu být šťastný až ve chvíli, kdy si naplním ty věci, za které se budu považovat, že jsem úspěšný, že mám úspěch.

Řeklo by se, že to je banální uvědomění, banální myšlenka, ale tenkrát se mi to převrátilo úplně vzhůru nohama a skutečně jsem si uvědomil, že úspěch, to, jestli naplním obrat ve své tabulce, ve své firmě, jestli dokážu prodat tolik a tolik kurzů, naplnit tolik a tolik seminářů, nemá nic společného s tím, jak se v tuhle chvíli cítím, jak mi zrovna teď je, v jaké pohodě se nacházím právě teď, v přítomnosti.

Štěstí nezávislé na úspěchu

Tenkrát jsem zjistil, že ty dvě věci jsou na sobě úplně nezávislé. Že můžu být v pohodě úplně nezávisle na tom, jak se mi daří ve firmě, jakých úspěchů dosahuju ve své kariéře nebo kdekoli jinde.

Najednou jsem uviděl, že těch úspěchů a cílů budu mnohem jednodušeji a lépe dosahovat právě s tou pohodou, radostí, s tím štěstím, s tím klidem, a uviděl jsem, jak vtipné bylo myslet si, že to funguje naopak.

Možná teď tenhle článek čtete někde v čekárně, na cestě v autě, u počítače a možná vám právě teď došlo to, co mně před mnoha lety. Možná jste si právě teď uvědomili, že úspěch přijde až ve chvíli, kdy se cítíme v pohodě, kdy si řekneme, jsem ok, věci jsou ok takové, jaké jsou, a skrz tenhle klid, tuhle pohodu vykročíte skrz své cíle a skrz své úspěchy. K tomu vám držím palce.

Audio

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.