Král Artuš

Král Artuš

V pátek jsem měl celkem náročný den a tak jsme si se ženou ještě večer užili procházku Brnem, večeři ve dvou a taky film: Král Artuš.

Pobavili jsme se skvěle. A nejen to.

Uviděl jsem, že v životě nemáme, co chceme a co je nám souzeno z jednoho důvodu. Že naše nesplněné sny a touhy na smrtelné posteli, mají příčinu v jedné věci.

Světe div se, je to náš strach jít životem cestou, která je nám předurčena.

A úžasné bylo vidět, že i Artuš na tom byl stejně jako většina z nás. Král Artuš legenda a hrdina představujicí symbol odvahy a velkého rytíře.

Měl strach.

Chtělo se mu vytáhnout Excalibur? Vůbec.
Chtěl použít jeho sílu, když už tušil, jakou má moc? Ne.
Chtěl být králem, když mu řekli, že se tak zrodil? Ne.

Prostě ne.

Kašlal na to. Bylo mu to jedno. Chtěl své jisté.
Chtěl se vrátit domů, k tomu co znal.
Měl svůj rozum. Měl strach.

Ani Artuš nechtěl udělat krok do neznáma.
Nechtěl následovat směr, který mu byl předurčen.
Který mu nabídl život.

(aspoň chvíli se i on bránil)

Nakonec musel téměř umřít, aby pochopil, kdo opravdu je.
Muselo jít o život jeho přátel, aby šel do akce a tasil.
Mágové mu museli ukázat, co se stane, pokud řekne ne životu, pokud odmítne svůj úkol.

Stálo ho to hodně energie pochopit, jakou moc má a co vše je v jeho rukou. Musel vidět věci, které vidět nechtěl, jít tam, kam jít nechtěl.

Aby se nakonec:
stal se králem, hrdinou a rytířem své země.

Aby nakonec udělal, co bylo třeba.
Aby nakonec řekl životu ano.
Aby stal příkladem a vzorem.
Aby následoval svůj osud.
Aby se od strachu osvobodil.
Aby byl volný a celá Anglie s ním.

Jasně, je to legenda. Příběh.

A bylo v něm i hodně srandy a legrace.
Taky lehkosti, hravosti a přirozenosti.

A poučení v uvědomění, jak sám bráním často svému osudu. Jak říkám ne jasným voláním. Jak jsem spoután strachem, že nebudu přijat, že nebudu obdivován. Strachem, co na to druzí. Strachem, že ještě není čas. Že ještě nejsem dost.

Je jen na mne, jak moc strachu podlehnu nebo se osvobodím.

Jak moc uvidím, že strach je také legenda, příběh v mé hlavě. A půjdu vlastní cestou.

A tak dnes odjíždím. Balím si kufr, svou ženu a jedeme vlakem na výlet. Postaru. Bez mobilů. Bez počítačů a ipadů. Bez Tripadvisera a Uberu. Offline. Spolu.

Uvidíme, co nám život na cestu přichystal. Napíšu v neděli, až se vrátím mezi vás. :)

Do té doby si zajděte na film Král Artuš.

A kdo se chcete se mnou potkat živě a přidat jednu tajnou ingredienci, která králi Artušovi nechyběla i do vašeho online prodeje a komunikace, čtěte a přijďte zde.

David

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.