David Kirš

Příběh o ptáčkovi (po týdnu offline)

Mám pro vás zprávu po týdnu offline…

Dopřáli jsme si čas bez mobilu a bez počítače společně se ženou. Projeli vlakem nejdříve Německo a po třech dnech jsme skončili u ženevského jezera.

A tam mi po sauně a s pohledem na zasněžené Alpy padla pozornost na časopis na stolku. Otevřel jsem ho a tam byla zpráva, která pro mě shrnula celý tento výlet. Možná, že je i pro vás:

„Ptáček, když sedí na stromě na větvi, nemá nikdy strach, že se pod ním větev zlomí. Nedůvěřuje totiž větvi, důvěřuje svým křídlům.“

Když nemůžete šáhnout po mobilu, zjistit, kde právě jste, zavolat taxi, rezervovat hotel, kam jít jíst, napsat domů, fotit, udělat si poznámku.
Najednou nezbyde, než přestat věřit mobilu a světu tam venku. Zbývá věřit sám sobě a přítomnosti.

V této obyčejné situaci mi došlo mnoho věcí.

Jak často spoléhám na věci kolem. Jak spojuji své bezpečí s okolím, zázemím, vnější jistotou, penězi, druhými, internetem, radami, mými učiteli. Abych zapomněl na to jediné, na co se můžu spolehnout. Na sebe.

Na to, že já stačím. Na svou intuici. Na pravdu pro mě.
Na své srdce. Na svá křídla.

To stačí.

Je to to nejlepší, co můžeme udělat. Věřit sobě. Tohle vás dovede kamkoliv, teď chcete.

Tak tolik z mé offline cesty :)

– David

 

PS: Kdo chcete tento princip objevovat i v obchodní komunikaci a objevit pro sebe něco, co lze nazvat „prodejní charisma“, jak toto spojit s emaily a marketingem a postavit se do své podnikatelské síly, přijďte do Brna. Lístky je možné koupit zde.

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.