Konflikt a konfrontace

Konflikt a konfrontace

 

Chci se s vámi podělit o pár současných zážitků a jsou to zážitky na první pohled ne vždycky úplně krásné nebo chtěné. Jsou to zážitky spojené se slovy konflikt nebo konfrontace.

Často se konfliktu nebo konfrontaci s dalšími lidmi vyhýbáme. Vyhýbáme se tomu, abychom se dostali do střetu, abychom si vyjasnili nějaké názory, abychom vytáhli kostlivce ze skříně.

Jenže když tyhle kostlivce ve skříni necháváte, když si s lidmi nevyjasňujete své názory, když vlastně nekomunikujete své potřeby, když nejste autentičtí a pravdiví v tom, co chcete, v tom, co si o té dané věci myslíte, a nekomunikujete to s druhými lidmi, tak se ty věci zamotávají ještě více a na konci mají mnohem složitější řešení.

Moje pozvánka dneska je, abyste se nebáli konfliktů a konfrontací.

Nebojte se konfliktů a konfrontací

Já jsem byl za posledních několik týdnů ve svém životě svědkem několika konfrontací, s mojí ženou, s blízkými přáteli. Ale z každé téhle konfrontace jsem vyšel silnější. Třeba se ženou jsme posílili vztah tím, že jsme si vyjasnili některé těžké věci, o kterých jsme do té doby nechtěli mluvit.

Nebo si vyjasníte s přítelem něco, co vidíte jinak, a otevřete možná ta stavidla emocí a toho, co si myslíte, ale najednou se otevřou nové dveře, nové možnosti, pohnou se věci, kterými do téhle chvíle nebylo možné pohnout, protože jste věci schovávali.

Neschovávejme věci, nebojme se konfliktů, nebojme se konfrontací, protože za mě se pak tyhle věci projasní, vyčistí, najednou s novými vhledy a novými způsoby můžete řešit situace. Anebo místo, kde vznikly konfrontace a nějaký střet, vyřeší mnoho dalších míst, na něž jste neznali odpovědi.

Takže vnímejme konflikt a konfrontaci jako cestu k tomu, co v životě chceme, k našim touhám, k našim přáním, i když je to často překážka, kterou nechceme přelézt.

Audio

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.