Flow byznys

Flow byznys

Tentokrát se s vámi chci podělit o téma, které se stalo naprostou esencí, základem mých současných aktivit, a to je téma flow byznys. Co to je flow byznys a proč bychom takový flow byznys vůbec měli dělat nebo se jím nějak zabývat? Především proto, že ve flow je něco, co považuju za naprosto klíčové nejen pro byznys, ale hlavně pro život, a to je relaxace, uvolnění, proud. Věci plynou a vlastně se nemusíme zas tak moc snažit o to, aby se staly, aby se udály, aby se vlastně něco v tom našem životě stalo.

My ovšem máme trošku problém v tom, vzpomínám na slova Vladimíra Vymětala před lety, že náš život vnímáme jako řeku a my se chytneme nějaké větve u té řeky, držíme se a ten proud nás chce pustit po té řece, ale my se držíme. Ale udržet se na té větvi stojí obrovské množství energie. Přitom to, co po nás život chce, je, abychom se pustili a nechali se normálně unášet tou vodou.

Pusťme se a nechme se unášet životem

Jenže my, když jsme vhozeni do té vody a najednou jsme chvilku v životě unášeni, přirozeně hledáme kameny, kterých se chytneme, nebo právě nějaké větve nebo se snažíme rychle dotknout dna a zastavit ten flow. Bohužel ve chvíli, kdy zastavíme flow, no tak se zastaví flow, tok a přirozenost právě v našem životě.

Mně se celé to téma flow líbí a fascinuje mě a přináším ho právě do byznysu, protože mi přijde, že jsem mnohá léta právě až příliš mnoho dřel a křečovitě se držel nějakých věcí na to, abych měl v byznyse výsledky, aby byznys rostl, aby se děl přirozeně, aby přicházely příležitosti, peníze a další věci, které jsou s byznysem spojeny.

Takže proto flow byznys. Flow, kde se věci dějí, kde dochází k něčemu, co je předání štafetového kolíku. Vnímám, že jsou čtyři takové hlavní oblasti i skrz dynamiku bohatství, které v byznyse potřebujeme, aby bylo flow.

4 hlavní oblasti flow v byznyse

Na začátku je nějaká myšlenka, nápad, inspirace. Někdo jako já tvůrce vytvoří ten nápad, nadchne lidi a rozhodne se, že to bude dělat. Pak ale potřebuje spolupráci, lidi, zákazníky, tým, potřebuje pomoc v tom, aby se ty věci rozšířily, aby se udály, potřebuje komunikovat do světa. To je druhá nezbytná štafeta.

Ale to není všechno. Když prodáte vaši službu, váš produkt a přinesete váš byznys mezi lidi, tak potřebujete přejít do další fáze, a to je dát podporu, dát zázemí, stabilizovat věci, zpevnit je, dát jim rytmus, tempo, systém a pořádek. Bez tohoto se vám ty předchozí dva kroky rozpadnou.

No a když dokážete tuto část, tak se můžete posunout do čtvrté, poslední, a to je – dát těm věcem ještě nějakou silnější strukturu a především začít je počítat. Počítat v byznyse. Mít přehled o tom, co se ve vašem byznyse děje, jaká máte čísla, zda vyděláváte, nebo proděláváte, nezapomenout na účetnictví, na pořádek, strukturu a systém právě v těch ocelovějších věcech.

A když tohle dokážete, můžete po těch čtyřech částech vydechnout, podívat se a říct si: A vydělal jsem, nebo jsem prodělal?

Nový nápad

Je možnost přijít s novým nápadem a rozběhnout to kolo znovu. Nebo je třeba si něco uvědomit po té cestě, něco změnit, něco udělat jinak. Tohle je v byznyse flow, tohle je pro mě flow byznys. Kdy se všechny tyhle věci dějí přirozeně, kdy si je všechny uvědomujeme, kdy jim dáváme pozornost, kdy je jako majitelé byznysu a podnikání zabezpečujeme tak, aby se mohly dít.

Pokud se někde část ucpe, řeka má nějakou hráz, kameny, tak najednou voda nemůže téct. Stejně jako v byznyse přestane flow, přestanou téct peníze, přestanou téct klienti, přestanou fungovat produkty a něco se stane.

Přeji vám všem a sobě také flow byznys, přeji nám radost z toho plynutí, přeji nám, abychom si uvědomili tu situaci, kdy se něčeho držíme, nechceme se pustit, nechceme se uvolit a tím bráníme tomu, aby se uvolnily věci v našem byznyse. Takže ať se vám daří ve vašem flow byznyse.

Podcast:

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.