Zpochybněme pravidla a zákony

Pro tento článek využiju značku zákaz vjezdu, na kterou jsme narazili s Kubou při natáčení videa, a chci se pověnovat tématu, které jsem nazval Pravidla a zákony.

Uvědomil jsem si totiž, že my všichni věříme mnoha různým pravidlům a zákonům, které jsme se naučili nebo o kterých nám bylo řečeno, když jsme byli malí nebo když jsme pak dospívali nebo klidně v posledních letech, a přijali jsme je za své a jen málokdy jsme je zpochybnili.

Vyzvěme pravidla a zákony do souboje

A tak vás dneska zvu k tomu, abychom pravidla a zákony vyzvali do souboje, abychom je znova vyzvali k tomu, aby obhájily svoji pozici a aby nám dokázaly, že jsou stále ještě platné, má smysl se podle nich řídit, má smysl podle nich žít, má smysl podle nich podnikat. Protože mnoho těchto pravidel nám v podstatě v životě neslouží.

Vzdělání a zdravotnictví

Když se podíváme na naše školství a systém vzdělávání i malých dětí, ať se podíváme na to, jak se léčíme v konvenčním zdravotnictví, co se učí na vysokých školách v oblasti marketingu, prodeje, ať se podíváme na to, jak nás systém učí vydělávat a spravovat své peníze, tam všude platí pravidla a zákony, které jsou nesmyslné, často jsou staré a už dávno neplatné. Některé z nich platí stovky a stovky let a my se jimi pořád řídíme.

Žít podle vlastních zákonů

Takže ať nás i tahle značka zákaz vjezdu přiměje ne k tomu, abychom dělali zbrklé věci, abychom se rozjeli sto a vjeli tam autem a zabili se, abychom riskovali, ale k tomu, abychom si zvědomili tu situaci, podívali se, nakolik to pravidlo je skutečně platné, pro nás výhodné, smysluplné v nějakém širším celku i pro nás osobně, a rozhodli se, jestli se jím dál budeme řídit, anebo zda si vytvoříme vlastní pravidlo. Jestli se rozhodneme žít podle vlastních zákonů, vlastních principů, protože ty nám můžou možná posloužit mnohem, mnohem lépe.

Audio verze:

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.