To takhle muž říká ženě…

Vítejte u další neděle.

To takhle muž říká ženě:
„Až umřu, víš, jak mám rád peníze, pohřbi mě se 100.000 Kč.“ Žena to muži slíbí. Nastane ten den. Koná se pohřeb a žena přidá úhlednou obálku do rakve. Pastor se podívá a ptá se: „To jsou peníze?“, „Ano.“ odvětí žena, „bylo to ho jeho přání, nemůžu mu lhát.“. „Jste si jistá?“. „Ano, tak jak si přál, celá částka. Vypsala jsem mu šek.“

Vlastně si nevzpomínám na chvíli, kdy by humor neodlehčil těžkou situaci. Je to boží zázrak, ta sranda. Proto jsou asi baviči a komikové oblíbení. Protože nás rozesmějí, vrátí nás do přítomnosti – tam je klid a mír. Vypnou ty příběhy, které nám běží hlavou.

Víte proč vtipy fungují? Co to vlastně je smát se?

To je reakce naší myslící hlavy, aby nevypadala blbě. Proto se někdy smějeme jen tak, i když nechápeme. Abychom nevypadali blbě. Smích totiž znamená, že jsme nad věcí. Že to máme na háku. Že nás jen tak nic nerozhodí. Jinými slovy, my to rozhodně nebereme vážně. Na nás si nepřijdete… :)

Mozek se směje, když něco nečeká a k tomu je v bezpečném prostředí. Mozek nás řídí a předvídá – to je jeho úkol. Předvídat a chránit nás. A když posloucháme vtip, už tuší, že předvídání nebude fungovat. Protože vtip je v tom, že nevíte. Dopadne to jinak, než myslíte – v tom je ten fór.

Možná to je ten největší fór celého života. Dopadne to jinak, než si myslíme. A tak je dobré se víc smát.

Život pro vás připravil nějaké dobrodružství, buďte si jistí a berte to s humorem a smíchem. To nejlepší vás ještě čeká…

Jen mi přijde zvláštní, že se pro vtipy používají taková divná slova jako „Hu-mor“ a „Sra-nda“. Asi z nás smích vyhání mor a osvěcuje naši DNA :)

Ať jste v jakékoliv situaci, je fajn nebrat to tak vážně. Ono to totiž ve skutečnosti nikdy tak vážné není. To si jen myslíme…

Tak přidám ještě jeden k dnešní boho-službě.

Jak jinak, než o palačinkách.

Maminka připravuje na snídani palačinky svým dvěma synům. A ti se začínají hádat, kdo dostane jako první. Vidí v tom příležitost něco je naučit. „Kluci, kdyby byl na vašem místě Ježíš (Budha pro východní typy), jistě by řekl: „Ať dostane první palačinku nejdříve můj bratr.“ Starší se podívá a prohlásí: „Víš co brácho, tak jo, buď Ježíš.“

Dobrou chuť. Mějte báječnou neděli.

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z \"jiného\" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • DAVID KIRŠ
    David Kirš

    David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.