Tiché místo pro život

Každý máme své tiché místo pro život. Svou posvátnou rezervaci.

Chráněný park, kam se uchýlíme, kdykoliv se svět rozbouří. Místo, kde je klid, mír a ticho. Prostor, kde můžeme dýchat, uvolnit se a být tím, kým skutečně jsme.

Můžeme mít takovou vlastní rezervaci, kam nepustíme obavy, strachy, stresy a problémy. Místo, kde můžeme jenom my. Kde nemůžou názory lidí, pomluvy, katastrofy, zášť a žárlivost. Místo, kde nemůžou pochyby, sebelítost a stěžování.

Vzácný oltář, na který si nedáme, že nejsme dost dobří, že na to nemáme, že nejsme to a ono. Ne. Do svaté rezervace takové věci nepatří.

Nepatří tám žádné světské lidské věci. Není tam pro ně důvod.

Není to fyzické místo a tak se tam ani nedostanou. Není to ani mentální místo, tak se tam nemůžou udržet žádné myšleny. Je to místo vyšší než hmota a vyšší než mysl. Je to místo pod ochranou ticha. Je to místo ducha. Místo lásky a síly.

Tiché místo pro život. Studánka života.

Toto místo existuje. Každý ho můžeme mít, hájit ho a uctívat. Napsat před něj zákaz vstupu všemu a všem. Zákaz myslet. Bytí dovoleno.

Takové místo je jako loď. Loď se nepotopí, ať je kolem vody kolik chce. Je postavena, aby plula.

Nekonečné oceány vody narážejí na loď ze všech stran. Dokud se voda nedostane dovnitř, loď je v bezpečí.

A my s ní. Dokud jsme uvnitř naší lodi, pod ochranou posvátného tichého místa, můžou se dít kolem bouře emocí, hurikány názorů a blesky situací. My jsme v suchu. Jsme uvnitř. Houpeme se, ale uvnitř je klid.

Pod vlnami vnějšího světa je ticho. Hluboké ticho oceánu. Hluboké ticho posvátného místa a naší vnitřní rezervace. Jsme pod ochranou života.

Najděte ho, všimněte si. Je tam. Ticho – posvátná rezervace, chráněné území, národní park.

Váš střed a vaše místo nejvyššího uspokojení.

Blíží se Velikonoce, to místo tepe více než kdy jindy a je aktivováno vším tím kolem.

Občas z něj vyjdu ven, ztratím se, nevím si rady, jsem zmatený. Ale…

Vy zůstaňte v bezpečí, pod ochranou. Je to bunkr nejvyšší bezpečnosti. Není síla, která by ho zničila. Je to místo nejvyšší důležitosti. Místo dobra.

Moc nám přeji toto místo. Nám všem. Z něj můžeme obnovit vše, co je pro nás důležité. Z něj můžeme zničit vše, co už nám neslouží.

Z něj můžeme cokoliv. A nemusíme nic. I tak nás bude život milovat.

Ať oceán bouří kolem, jak chce, my máme svou loď, své místo, své útočiště. Své ticho.

Krásnou neděli.
– David

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.