Síla vůle + recept na palačinky

Dnes pár vhledů z Willsonova lesa z Brna, o síle vůle. Recept pak dole :)

Je čas na renesanci vůle, na změnu. Na přerod a transformaci do nového prožitku vůle.

Co je vaše osobní vůle?
A co je vůle života samého?
Jak jsou v souladu?

Ladí? Jsou v harmonii a souhře? Hrají spolu a baví se? Nebo soupeří a bojují? A to je celé poznání.

Je to jednoduché. Když je vám dobře, jste v souladu. Když vám není dobře, odporujete. Bojujete s vůlí života. Vaše osobní vůle bojuje, je v konfliktu s tím, co je, s vůli života. S boží vůlí.

Vůlí božího života je prožívat.
Vůlí vaší duše je užívat si.
Vůlí vaší mysli je žít.
Vůlí vašeho těla je přežít.

Dejte vůle do souladu. A váš celý život bude v souladu, bude ladně hrát.

Co když je vůlí života samého žít skrze lásku a svobodu?
Je vaší osobní vůlí koupat se v bazénu lásky a svobody?

Čtete vůli vaší duše? Vaší intuice?
Čtete z knihy moudrosti vůle života, který tepe ve vašem srdci?
Jste vůlí vašeho srdce?
Jste zosobněním boží vůle na Zemi?

Odpověď je Ano. Ano. Jste.
Jste vůlí tohoto vesmíru, který vám dal život.

A dokonce máte svou osobní vůli, abyste mohli s životem hrát.
Jste si jí vědomí? Té síly osobní vůle, které je napojená na tu velkou vůli života ve vás?

Zní to vznešeně?
Ano, je to vznešené, je to noblesní záležitost.
Ale my lidé o tom zatím moc nemluvíme.
Děláme, že tam dál nahoře nic není.

Že to vše my, že si to přejeme my, že je to jenom o nás a na nás. Že to já. Ano, to my, naše vůle. Naše osobní vůle nám umožňuje naši lidskost, dovoluje nám prožívat podle naší volby, ano je to zázrak.

A zázrak je možný jen díky vůli života v nás. Té druhé části, kterou tvoří lidská bytost. To bytí samo. Lidské bytí. Tím bytím je vůle života.

Jakmile část své pozornosti sejmete z já, z vaší osobní vůle, z vašeho chtění, potřebování, vyžadování, z vašich denních závislostí, stane se zázrak. Vaše pozornost spočine jinde.

Spočine v klidu, v pokoji. Spočine na vůli života. Na vašem bytí. Bytí se stane vůlí a vy začnete naslouchat, jak se říká, srdcem.

To je ten zázrak, co my dokážeme. Skrze něho, skrze bytí životem.

Když naše mysl začne spočívat v našem bytí, v naší vnitřní pravdě, v naší intuici, v moudrosti, v klidu, uvidíte zázraky všude kolem sebe.

Uvidíte zázrak na místech, kde jste předtím neviděli nic. Váš život člověka nezmizí, naopak, stane se tím zázrakem. Vy ho začnete žít, ten zázrak. Váš život, vaši práci, váš vztah. Jinak. Jako ráj. Jako nebe na zemi. Jako zázrak. Nevěříte?

Ani nebudete. Nebudete tomu věřit, jak se váš život přemaluje, jakmile si všimnete. Jakmile si všimnete, že za vaší osobní vůlí, za chtěním toho a toho, je ještě něco. Přijetí, život samotný. Vůle života samého.

A jakmile ji začnete dýchat více, dýchat hluboce, stanete se jí, stanete se tou vůlí. Přestanete odporovat, přestanete se bránit, říkat ne. A zůstane vám ano. Ano tomu, co je. Zázraku, kterým je tento okamžik.

Protože právě tato chvíle je vůlí života, vašeho života, je boží vůlí, která ve vás tepe.

Užijete si ji? Nebo ji jen přežijete?

Je to váš život. Máte vůli. Na vás záleží.

David

PS:
Otestovali jsme nové palačinky. Banán a vajíčko. Smíchate spolu, těsto na pánvi jako placičky opečete, jogurt či smetanu pak přidáte, marmeládou či kakaem oživíte a moc si pochutnáte. Dobrou chuť do života.

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • DAVID KIRŠ
    David Kirš

    David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.