První krok za vlastní hranici

Každá věc, kterou neuděláme (měli bychom nebo rádi bychom) a nevyřešíme ji jinak, před námi leží a znova a znova se objevuje a my se z ní znova a znova trápíme a obviňujeme a podrážíme sami sebe. Pryč s tím.

Existuje kruh: kompetence a jistoty, schopností a znalostí něco dělat – vědět jak a jistoty v tom, co děláme – věřit si. Kruh je záludný, čím méně je naší kompetentnosti v dané činnosti, tím menší máme sebejistotu a méně si věříme. Čím méně si věříme, ani naše kompetentnost se nezvyšuje. A naopak. Pokud jsme v nějaké věci kompetentní – víme jak – naše sebevědomí roste. A tím jak roste, se zvyšuje i chuť naši kompetentnost dále zvyšovat – učit se nové věci např.

Proto je důležitý první krok. Ten krůček, který jde lehce za hranici naší komfortní zóny. Zóny, kde se pohybujeme dnes a denně. Je to krok k našemu růstu. Rosteme jen tím, že překonáváme naši hranici.

Každý máme své hranice. V práci, vztahu, chování, názorech. Žijeme v mantinelech, které jsme vytvořili. Postavili jsme si kolem pevnou hranici z našich názorů, zkušeností a domněnek. Růst ale přichází jen překročením hranice, překročením vlastního stínu.

Ve chvíli, kdy se to stane, se právě objevuje nepoznané a my vkročíme do nové země, kde jsou neomezené možnosti. Máme to tak všichni. Všichni máme hranice, kterých se bojíme a které jsou naší výzvou. Náš první krok.

Setkal jsem se s úspěšnými lidmi, špičkami ve svém oboru, vydělávají miliony, a přesto mají své hranice v oblastech, kde jejich kompetence a jistota zatím není. V čem jsou jiní? Nemají strach udělat první krok do neznáma. Nebojte se toho, co neumíte, nevymlouvejte se na to, co nezvládáte nebo nemáte, a začněte to umět, zvládat a mít. Začněte to dělat!

Tento rok jsem osobně překonal nejvíce hranic a mnohokrát prošel svou komfortní zónou. A je to můj nejlepší rok v životě. Nový projekt, první video, vlastní blog, kniha, cvičení, jídlo, vše zčásti posouvá mou kompetentnost a jistotu. A neumím slovy popsat ten pocit, kdy se ohlédnete a vidíte za sebou ty zbořené strachy a obavy. Leží tam a vy jste silnější a šťastnější.

Každý den překonejte o kousek některou svou hranici a rozšiřte svou zónu života.
Žijte svůj život. @dk

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.