Peníze a proč říkám, kolik vydělávám

Když se pozorně díváme kolem sebe, vidíme někdy opakující se věci. A dnes se u mě sešlo téma peněz dokonce několikrát.

1. Nejdříve brzy ráno, když jsem poslouchal webinář o penězích u Vládi Vymětala. Opět mi připomněl, jak zkresleně peníze vnímáme. Jak tajemné téma to pro mnohé z nás je. A jak máme často strach podívat se nejen do své peněženky, ale hlavně do opravdové hloubky toho, jaká jsou naše přesvědčení o penězích a co si o nich doopravdy myslíme.

Protože pokud teď nemáte peníze, tak to znamená jen dvě věci. Běží vám v hlavě nějaký program chudých lidí, pravda o penězích, kterou máte od rodičů nebo kterou jste odněkud přejali. Můj program např. dlouhou dobu zněl, když budeš mít peníze, lidé tě nebudou mít rádi. A tak jsem se jich raději tak nějak zbavoval a omezoval jejich přísun. Přece jsem nemohl dopustit, aby mě druzí nemilovali.

Nakonec jsem naštěstí přišel na to, že pocit, že jsem milován, si můžu dát jedině já, z venku nepřijde, a že spojovat to s penězi není dobrý nápad. Lepší nápad je, pak zbaven tohoto přesvědčení, nějaké vydělat. :) A to je ta druhá věc. Pokud nevyděláváte, neděláte správné věci. Nevidíte příležitosti. Nejdete do akce. Váháte a nejspíše máte strach. Pusťte tyto věci. Každý máme z něčeho strach. Ale ať vám to nebrání v tom, co v životě opravdu chcete.

2. Druhou připomínkou tématu peněz pak byl kamarád Honza Vybíhal. Vyprávěl mi, jak se nějaký jeho známý pozastavil nad tím, proč ten Kirš všude uvádí, kolik že těch miliónů už vydělal. Že mu to musí brát klienty. Hm. Možná jo a možná ne. Protože já nevím, zda někdo, komu se nelíbí, že mluvím na rovinu a otevřeně o tom, kolik vydělávám, bude můj klient. Nejspíš ne. Učím podnikatele, jak podnikat, jak vydělávat peníze. A přijde mi logické, že to, co učím, také dělám a že tím také peníze vydělávám a kolik.

Nikdy jsem třeba nerozuměl tomu, proč se ve firmách tajilo, jaký má kdo plat. A tak to ve firmě netajíme a ani já to netajím. Také proto, abych ukázal, jaká příležitost dnes leží v podnikání. Nebo konkrétně v info-podnikání. V tom, dělat to, co člověka fakt baví. V tom, když si člověk zjednoduší život díky internetu.

3. A třetí dnešní příhodou byl dotaz, zda je nutné, abych po internetu šířil, kolik vydělávám. Že prý si pak lidé myslí, jak se topíme v penězích. Rád bych řekl, že na tom, co si kdo myslí, zase tak nezáleží, a pak, že se v penězích netopím. Umím plavat. To ale neznamená, že nemám výdaje. Že provoz mého podnikání nic nestojí. Že pro mě lidé pracují zadarmo. Že dům jsem si postavil sám. Že cestování po světě nic nestojí. Že další vzdělávání je free. Není. A ano. Je moc příjemné vidět, jak mé aktivity a firma roste o stovky % ročně. Jsem za to moc vděčný. Je skvělé vidět věci a lidi růst, investovat, podporovat nové projekty. Užívat si vydělané peníze. Vážím si toho. A proto o tom nechci mlčet.

Na závěr jen připomenu známý fakt. 90 % lidí, kteří v loterii vyhráli stovky miliónů (a že je jich už po světě hodně), na tom bylo do roka hůře než dřív. Ponaučení? Není to o tom, kolik peněz vyděláte, ale co si o penězích myslíte. Jisté myšlenky pro vás budou znamenat, že zůstanete chudí, závistiví a nejspíše nešťastní. Změňte myšlenky. Změníte tak nejspíš i výši bankovního účtu.

– David @DK

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře
 1. matěj napsal:

  Podobná moudra, jsem četl v knize Jak myslí milionáři, celkem zajímavé čtení ;)

  Jedno takové moudro: Kdo říká, že peníze nepotřebuje, nikdy bohatý nebude.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.