O zisku a investicích

O zisku a investicích

Před pár měsíci jsem došel k zajímavému uvědomění. Ne že bych se tomu uvědomění v posledních letech nevěnoval, ale dával jsem mu úplně jiný význam. Teď jsem ho pochopil jinak, nově. Je to rozdíl mezi profitem, ziskem a mezi investicemi, investicí toho zisku.

Rozdíl mezi profitem a investicemi

Mnoho let jsem měl ve svém podnikání daný fokus na to, generovat profit, dělat byznys, poskytovat produkty, služby a vytvářet hodnotu, tedy generovat zisk, mít nějaký profit. Ale nevytvořil jsem si systém, management, který by ten profit chytře vzal a nějakou jeho část investoval a vytvářel tak další hodnotu, další peníze a tímto způsobem vlastně tento profit zhodnocoval.

Investice

Jasně, občas jsem něco koupil. Měl jsem nějaké byty, nemovitosti, občas jsem vytvořil nový projekt a investoval jsem do toho peníze. Byly to ale spíš náhodné kroky, náhodné postupy, neměl jsem v tom moc systém, řád a pořádek.

A před těmi pár měsíci jsem si uvědomil, že mě to vlastně stálo dost peněz, tenhle nepořádek v mých financích a investicích.

Pořádek v investicích

A tak pokud teď podnikáte nebo generujete jakýkoli profit, i jako zaměstnanec nebo jako podnikatel, najděte si nějaký způsob, jak část toho, co vyděláte, vzít a investovat do různých věcí, do finančních produktů, nemovitostí, různých komodit, burzy… Nevím, co je ta vaše věc, ale najděte si systém, najděte si svou přirozenost v tom systému a investujte část svého profitu.

Za pár let se ohlédnete a nebudete věřit vlastním očím, co jste dokázali, a hlavně si zásadně zjednodušíte život.

Audio verze:

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.