David Kirš

Nemusíte nic.

Nemusíte nic. A můžete cokoliv.

Troufalé, namyšlené, nemožné? Myslím, že přesně naopak.

Naprosto osvobozující, úžasné a velkolepé.

S tou větou jsem se v roce 2012 vracel z Bali domů. Měla za následek mnoho událostí v dalších měsících i letech. Mnozí z vás jste jí byli ovlivněni.

Nemuset nic.

Člověk by skoro řekl, že to v dnešní době nejde. Jenže to je náš problém, že chceme žít všichni nad poměry. Že nevíme, kdy máme dost. A potřebujeme vydělávat peníze, abychom měli více a více, lepší a novější. Jsme chyceni do tohoto koloběhu. Aspoň my, tady u nás. 90% z nás.

Moci cokoliv.

Že každý můžeme skutečně cokoliv a že naše pravá podstata je naprostá totální velkolepost a svoboda tvořit, tohle nám dojde právě až ve chvíli, v tom záblesku, když si uvědomíme, že nemusíme vůbec nic. Že vše je už teď úplně ok.

Jakmile se osvobodím od všech myšlenek musím, měl bych, mělo by se, za nimi je nekonečná svoboda. Je tam obrovský palouk, je tam nekonečný ráj a v něm se nemusí vůbec nic.

A v ten okamžik se z toho nic stane cokoliv.

A mě vždy dojde, v tomhle místě, že život je úžasný prostor, že je to dar, že když mu to umožním a nebráním mu, zahrnuje mě úžasnými prožitky a takovým dobrodružstvím, které bych si nevymyslel ani za sto let.

Tak tohle jsem vám chtěl teď říct.
(Než si teď udělám kávu a dám si bábovku od tchýně. :)

Přidejte se ke mě. Nemusíte nic.  (aspoň hodinku, jste pro? :)

– David

 

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře
 1. Asdf napsal:

  Já nevydělávám peníze, abych měl stále něco nového a lepšího, ale abych měl co jíst, kde spát a co si na sebe obléct. A taky, abych jen nepřežíval, ale mohl taky třeba občas někam se podívat, nebo se mohl bavit. A k tomu ty peníze vydělat musím.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.