Naše myšlenky

Zákon přitažlivosti (The Secret, Rhonda Byrne), koncept, který je zde tisíce let a který byl 100x popsán, a přesto je tak často podceňován a nevyužíván. Duchovní vůdci a učitelé, staří filozofové, Ježíš i Buddha, nejúspěšnější lídři současnosti a nejbohatší lidé na světě majetkem i věděním hlásají jedno: Myšlenka mění svět.

Na počátku nebylo nic. Jen myšlenka. Na začátku všeho, co děláme, je myšlenka. Nic by nevzniklo bez toho, aby to někdo nevymyslel, neměl sen, vizi a představu toho, co chce.

Myšlenka je energie. Energetický impuls, který se v hlavě vytvoří 30 000x za den. Energie myšlenek nás obklopuje a ovlivňuje neustále. Jsme myšlenka. Jsme to, na co myslíme. Myšlení tvoří naše názory. Názory ovlivňují naše rozhodování. A rozhodování vyvolá akci, to, co pak v životě opravdu děláme.

Jsme jednoduše to, na co každý den myslíme. A přesto lidé nadávají, stěžují si, myslí na to, co nemají, co se jim nedaří a co neumí. Dívají se denně na zprávy, čtou noviny, sledují, co za hrůzy a neštěstí se dějí ve světě.

Komu se dějí? Druhým. A přesto den co den zaměstnáváme své myšlenky neštěstím druhých. Staráme se hypoteticky myšlenkami o druhé, přestože bychom se měli starat v myšlenkách i prakticky v činech hlavně o sebe.

Stane se to, na co myslíme. To je zákon přitažlivosti. Existuje univerzální zákon přitažlivosti, který nám do života posílá vše, na co myslíme.
Když myslíme na to, že něco nezvládneme, nezvládneme to. Když si myslíme, že nás partner opustí, opustí nás. Když myslíme, že jsme neschopní, jsme neschopní a ostatní to ví. Když myslíme, že je špatná doba a krize, je krize. Když si myslíme, že proti konkurenci nemáme šanci, …

Jsou to naše myšlenky, které tvoří naši realitu. Přestaňte se dívat na zprávy a číst noviny (nesleduji TV a nekupuji noviny), přestaňte se stýkat s negativními lidmi, přestaňte se kritizovat a na věci nadávat.

Začněte myslet na to, co udělat s vaším životem a podnikáním.

Žijte naplno! @dk

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.