Magické okamžiky

Magické okamžiky. Co to je?


 

Když jsem si před dnešním natáčením dával sprchu, zeptal jsem se mojí ženy Alice, jestli nemá nějaké téma, které by mi doporučila, o které bych se s vámi mohl dneska podělit. A ona mi jedno řekla. To téma jsou magické okamžiky. Řekla mi, že se mám s vámi podělit o to, jak jsi plánujeme a tvoříme magické okamžiky.

A tak se s vámi chci dneska podělit o něco, co jsme letos udělali velmi důsledně, možná nejdůsledněji za posledních několik let, a to je, naplánovali jsme si naše společné partnerské, rodinné magické okamžiky.

Bez plánu to nejde

Pokud používáte kalendář nebo pracujete, tak víte, že pokud si něco do kalendáře nedáte, respektive pokud si některé věci člověk někdy nenaplánuje v čase, tak se mu tam prostě dostanou jiné věci z druhé strany, od jiných lidí a v podstatě na ty vaše věci nezůstane zas tolik času, protože se tam objeví lidé, kteří mají své požadavky, své starosti, své potřeby, své žádosti.

Budou vás chtít požádat o pomoc, budou vám dávat úkoly. A nakonec se otočíte a zjistíte, že jste vlastně posledních několik měsíců pro sebe neudělali téměř nic, ale pro ostatní jste toho udělali spousty. Nebo jste pracovali na věcech, na kterých jste vlastně ani pracovat nechtěli. Možná jste zjistili, že nemáte zas tolik času na vaše děti, na vašeho partnera, na vaši rodinu, a pak nejste úplně happy, protože cítíte, že ve vašem životě chybí něco, co je pro vás důležité.

Co je pro mě důležité?

A tak vás dneska zvu, abyste si tohle otočili a abyste si to, co je pro vás důležité, a může to být nakonec cokoli, může to být váš koníček, něco, co se chcete naučit, něco, o čem sníte, dali do kalendáře už teď, právě teď. Abyste použili kalendář ne jako něco, co vás nutí věci dělat, co je takový váš bič, něco, co je špatné, něco, z čeho nemáte svobodu, něco, co vás omezuje, ale naopak abyste použili kalendář jako něco, co vám svobodu dává. Co vám dává prostor na to, co v životě chcete, co máte rádi a čím chcete trávit váš čas.

Dovolená

V případě našich magických okamžiků jsme si na celý rok naplánovali náš společný čas. Ať už ten, kdy vyrážíme někam do světa na delší období, na dva tři týdny. Ale máme taky jednou za kvartál takzvané offline víkendy, kdy spolu někam jedeme na dva tři dny na víkend nebo prodloužený víkend bez počítačů, bez mobilů. Anebo jenom něco, čemu říkáme povídací dny, což je jeden den za měsíc, kdy vyrážíme se ženou někam na výlet. Sedneme na autobus, na vlak, jedeme někam, kde jsme nebyli, nebo se jdeme jenom někam projít minimálně na půl dne.

Tyhle věci máme v kalendáři a to znamená, že místo nich tam nedáme schůzky, pracovní věci nebo další záležitosti. Prostě tam jsou.

Právě teď!

Takže pokud něco takového by možná mohlo pomoct v životě i vám, udělejte to právě teď. Protože jestli znáte ten příběh s vázou, do které můžete dát nejdříve ty velké věci, velké kameny, něco, na čem vám skutečně záleží, velké věci ve vašem životě, a pak k těm velkým věcem, nejdůležitějším velkým kamenům můžete dát menší kamínky a menší oblázky. A pak přesto do té vázy můžete dát ještě štěrk a můžete dokonce nasypat písek kolem toho štěrku, a dokonce potom můžete celou tu vázu zalít vodou a přesto tam ještě přidáte.

Pokud si teda naplánujete svůj kalendář jako tu vázu s těmi nejdříve velkými kameny a naplánujete si třeba na celý další rok ty magické okamžiky pro sebe, pro svou rodinu, se svým partnerem nebo něco pro sebe, velké věci v práci, které skutečně chcete udělat, nebo koníčky, které chcete mít, kterým chcete věnovat čas, tak pak nemějte strach. Ono kolem toho se to doplní jako ten písek a jako ta voda už samo. Ale pro vás je důležité, abyste tam vložili ty velké kameny.

Tohle je mé doporučení možná i pro vaše magické okamžiky.

 

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.