Klidná síla

Dnes budu docela stručný. Vyjímečně. 🙂

Všiml jsem si u sebe dvou poloh nakládání se silou, kde ani jedna není pro život plně funkční.

První je potlačení síly. Strachem, obavou, nejistotou. Prostě se zastavím a nekonám. Něco ve mě se sekne a nepustí mě dál. A pak stojím, neudělám to, točím se v kruhu.

Druhá je ohňostroj síly. Vystříknu nadšením a entuziasmem, skočím do věcí naplno, sprintuju a dám do toho vše. Abych po čase zjistil, že dál už nemůžu. Vyhořel jsem, unavil se a stačilo.

Když jedu na těchto dvou silách, v podstatě pořád jen něco začínám nebo nezačnu raději nic, protože si to rozmyslím a nebo vím, že stejně brzy skončím.

Ale máme ještě třetí cestu. Fůzi. Spojení a integraci sil vzájemně protichůdných, které když se spojí ve svých kvalitách, vytvoří něco jedinečného, nekonečného a nového.

Je to klidná síla.

Klidná stabilní síla, která pramení z našeho středu. Z naší spokojenosti. Z těžiště našeho života. Z vědomí našeho bytí a síly, kterou jsme. Je to síla tichá, ale konající. Je to síla vytrvalá, ale respektující. Je to síla moudrá.

Když tvořím z této síly, raduji se, život se raduje.

Dovolme si tuto sílu, která pramení v našem srdci, v našem středu, v našem břichu.

Všichni ji známe, není zbrklá, ani plachá.
Je to síla, která tvoří vesmíry. A tvoří i nás.

A tuto sílu můžeme kultivovat, být si ji vědomí a používat ji každý z nás, v našich životech, prakticky, každý den. Když ji dáme pozornost.

Nechť užíváte svou klidnou sílu často.

David

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • DAVID KIRŠ
    David Kirš

    David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.