Jana má ráj na zemi a přesto…

Tráva je u sousedů vždy zelenější. Chceme, co nemáme.

Dokud si nevšimneme, že to není pravda, že je to vymyšlená lež.

Včera jsem mluvil s Janou.
(můžeme si teď popovídat i spolu, více zde.)

Byznyz běží, děti, přítel, dovolená v Karibiku. Vše funguje, až na to, že ji několikrát do roka zkolí nemoc, svalí ji na postel a teprve pak je klid. Prý jakoby musela platit daň za to, co se jí daří. Co má dělat proto, aby se toho zbavila?

Hm…

Jana byla už po hlase veselá, optimistická, tvořivá žena, které si ráda hraje a život jí to vrací hojně. Jen ta nemoc.

A co když nás život drží a hraje s námi i tam, kde my si myslíme, že hraje proti nám?

Co když právě život ve své lásce a Janino moudré tělo ji položí co pár týdnů na postel, aby si mohla všimnout. Že je jinak zdravá, tvořivá, velmi schopná a šťastná žena. A hlavně živá, vědomá a má tolik možností užívat si a prožívat to vše, co vybudovala.

Kolik peněz, cílů a jaké všechny problémy a úkoly našeho života je ještě potřeba VYŘEŠIT, aby byl klid a my si všimli, že to, kdo dělá neklid není život sám, ale my sami.

A tak jsme se pak s Janou dívali na to, odkud klid skutečně pramení a že leží přesně na opačné straně, než říkají ty hlasy v nás, které to chtějí a musí zařídit, vyřešit a zajistit a hlavně rychle, vlastně už to mělo být.

No jo, jemu se to říká. No jo, Jana je za vodou… ale prdlajs.

David, Jana a každý člověk na světě funguje stejně. Přesvědčí sám sebe o tom, co je pravda a pak si na tu pravdu stěžuje, obviňuje se a tvrdě pracuje, aby to bylo jinak. A tak pořád dokola.

Je to zábavný kolotoč, dokud v něm nezažijeme Aha. Uvědomění.

A pak se ta hra mění.
Věci samozřejmé a běžné, se stanou úžasnými a krásnými.
Věci těžké a obtížné se stanou lehčími a jednoduššími.
Nedostatek času a peněz se mění na hojnost a dostatek.

Je to zázrak? Ano, je to přirozený zázrak každého člověka, který mu život poskytuje úplně samozřejmě a levou zadní, když si toho všimneme. Když máme ochotu si všimmout. Když si dáme prostor naslouchat.

Je jedno, co teď chcete. Klid, peníze, čas, vyšší výkon. Fajn. Je jen jedno místo, kde to vše dávají. A tím je život. A ten díky bohu máte. Tedy máte to vše také k dispozici.

A pokud si teď myslíte, že ne, že vám něco chybí a nejde to, pak mi zavolejte, abychom se na to podívali. A třeba to půjde o něco líp.
Schválně :) Pojďme se pobavit.

Zde je kalendář. Vyberte si datum a čas.

Krásné dny vklidu.
David

PS:
S Janou to bylo obzvlásť zábavné. Když jsme skončili. Koukli jsme na hodiny a bylo rovných 45:00. 45 plánovaných minut proběhlo. Zeptal jsem se jí: Co si odnášíš? Řekla: klid. Zázrak? Život.
I vy můžete mít svůj klid, je ho tam v životě plno pro každého.

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • DAVID KIRŠ
    David Kirš

    David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.