Jak mít 10x více výsledků při 10x menší práci

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak to udělat, abyste letos zvýšili obrat aspoň o 20 %? Abyste vydělávali o něco více než loni? A jak by se vám líbilo, kdybyste vydělávali 10x tolik? Zvýšili obrat desetkrát? Iluze? Možná ne.

Dan Sullivan a jeho 35 let zkušeností 

Dan je vizionář a kouč, který pomáhá už 35 let podnikatelům podnikat lépe a efektivně tak, aby se dřeli 10x méně a přitom měli 10x více výsledků. Jinak řečeno, vše je o myšlení. Ne větší dřině nebo množství času.

10x miluju

Do tohoto konceptu jsem se zamiloval. Poprvé jsme ho ve Firmě 2.0 objevili právě loni v červenci. A jak to dopadlo? Napoprvé jsme 10x nedali, jen 3,6x a 7x :)

Co vám může 10x dát

Jak přemýšlíte, když chcete něco zlepšit o 20 %? A jak musíte přemýšlet, abyste něco zlepšili o 1 000 %? Váš mozek musí zvolit úplně jinou strategii. Změnit úhel a perspektivu pohledu. Začne vidět věci jinak. A v tom to je. Vystoupit ze zaběhaných kolejí. Zastavit se a říct: „A dost! Tak to už dál nechci. Pojďme najít jiný způsob, jinou cestu.“

Rosteme skrz výzvy

10x nutí člověka myslet jinak, mimo běžné hranice, dát ze sebe nejvíc. Marissa, CEO Yahoo říká:

„When you do something you’re not ready to do, that’s when you push yourself and you grow.“

Volně přeloženo, rosteme skrz výzvy, na které ještě nejsme připraveni, ty z nás vydají to nejlepší.

10x a cíle 

Cíle, vize, možná takové, kam ani nedohlédneme, právě ty aktivují neviditelný zdroj energie a umu. Vesmír pak udělá vše, aby vám pomohl. A proto:

 1. > Stanovte si cíle, které jsou vás hodny.
 2. > Stanovte si cíle, které maximálně aktivizují váš skrytý potenciál.
 3. > Zaměřte se na „nedosažitelné“ a dosáhněte velkolepého triumfu.

„10x Challenge“ je pro nás akce, která se zdá být nemožná, ale která aktivuje náš vnitřní potenciál a tím přináší nepoznanou radost a nakonec také uspokojení.

Co ještě je 10x Challenge

– Něco, co se zdá v tuto chvíli neuskutečnitelné, ale přitom uskutečnění tohoto úkolu/výzvy všechny velmi vzrušuje a přitahuje.

– Je to něco, co mne nutí přemýšlet úplně jinak, protože zaběhané a vyzkoušené principy a řešení tu nefungují.

– Je to něco, co otevírá naši kreativitu, spolupráci a synergii naprosto nečekaným směrem.

– Je to něco, co v důsledku mění svět (makes a deep difference).

– Mění se „to nejde“ na „teď ještě nevím, jak na to“.

– Vede to k mobilizaci našich vnitřních zdrojů a potenciálu.

– Je to stejný krok jako naučit se chodit: v určitou chvíli se nám zdál taky neuskutečnitelný, a přesto jsme to nakonec mistrovsky zvládli.

A ještě…

 • > Je to něco, co nás nabíjí energií a zájmem.
 • > Je to něco, kam nás směřuje něco vyššího.
 • > Je to něco, co nás vede, abychom byli autentičtí a v integritě.

Jednoduše lidé, kteří se toho odváží, jsou velmi stateční. Mají určité společné charakteristiky. Já vás zvu, abyste se přidali k této skupině. Skupině lidí a podnikatelů nové generace.

Zjednodušte si život.

– David Kirš

(Děkuju kamarádce Daně-Sofii Šlancarové, jejíž část překladu jsem použil v tomto článku.)

P. S.:
A 10x je pro mě a pro chytré podnikatele bezpochyby i internet. Mé osobní tipy, jak 10x násobit potenciál internetu, sdílím každý měsíc se členy Online Academy Clubu*****. Přidejte se >>

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.