Jak být vklidu?

Přeji krásnou neděli z Brna.

Miluju dávat si „dny off“. Prázdné dny jen tak, kdy čekáte, co přijde.
A že vždy život něco přinese…

Jako muži mi to dělá obrovsky dobře chvíli pobývat jen tak sám, nechat zklidnit různé rozvířené hladiny věcí. Přináší to jasno. Vlastně vždy nakonec uvidím, že problém není tam, ta věc, ten problém. Ale to jak o něm smýšlím.

Lze na to vůbec odpovědět: Jak být vklidu?
Naštěstí možná jednodušeji, než si myslíme.

Vklidu totiž naštěstí není tolik na nás. Neděláme ho my, ale život v nás.
Naše vklidu je totiž pořád za vším tím neklidem, který si jako lidé rádi tvoříme. (protože si často myslíme, že to už nám konečně přinese klid)

Předně, pokud nejsme vklidu a dějí se bouře různých situací a emocí, vypusťme slovíčko JAK.

To jen přilévá olej do ohně, když se snažíme vymyslet a urputně zjistit to JAK BÝT VKLIDU.

Druhá část je BÝT.

Žijete a jste. Nemusíte pro to dělat nic. Děje se to. Když si toho všimnete, spojíte se se svým spokojeným bytím, které ve vás pořád je a žije. Pak máme vlastně vyhráno.

Uvolněná bdělá pozornost, uvědomit si své bytí v sobě dělá divy. Zkuste si to teď. Jen se jemně tiše nalaďte na své bytí…hmmm… jak tiché a klidné to bytí v nás umí být.

A třetí část máme pak hotovu automaticky. Když se uvolníme z vážného a rychlého myšlení JAK, všimneme si, že naše bytí tam pořád je a my žijeme, zůstává nám pocit klidu.

Chce to jemnou praxi a také se to nemusí dařit hned a pokaždé, v pohodě, ale stačí si všímat, kam nás mysl vede a vracet se domů, za své myšlení, tam je klid.

A dokonce právě tam, v tom našem bytí vklidu je i překvapivá chuť tvořit. Tvořit ze spokojenosti. Vklidu. Ne z nedostatku a urputnosti, aby už něco bylo. Úplně obyčejně klidně tvořit.

Dává to smysl? Cítíte ho v sobě? To vklidu?

Pokud ano, můžete být vklidu.
A pokud ne, tak buďte taky vklidu.

Protože ono to tam je, ať si to myslíme nebo nemyslíme. Vlastně mi trvalo roky, než jsem se s tím místem naučil spojovat a věřit mu. Ale je to to nejkrásnější, co teď můžu prožívat. Být vklidu a přitom tvořit a prožívat spokojeně život.

Pokud vás to „vklidu“ teď nějak volá a rádi byste ho přinesli třeba do své práce, tvoření, prodeje nebo jiné oblasti života, pondělí až středa teď další měsíc dělám nově 45 minutové koučinky.

Společné pobavení. Byl jsem poslední měsíce roku hodně na cestách a spíše sám, tak se těším na nějaké to popovídání :)

Zde je kalendář, tak si chytněte místečko vklidu i pro sebe.

Užívejte nedělní čas, samozřejmě vklidu.
David

PS:
Přijďte na call klidně s čímkoliv, kde teď nemáte v životě klid. Ať už jsou to peníze, prodej, vztahy, covid, nový nápad… A budu zvědavý, zda společně to „vklidu“ objevíme i tam, kde na první pohled třeba není. ❤️
Zde je více info.

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z \"jiného\" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • DAVID KIRŠ
    David Kirš

    David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.