Důležitá zpráva ze Santa Cruz

Proč nemáme v životě to, co chceme?

Odpověď nikoho z nás nepřekvapí. Přesto, najít řešení je pro mnohé z nás nerozluštitelný rébus.

Znova jsem si to uvědomil právě v těchto dnech po semináři Brendona Burcharda tady v Santa Cruz, v Kalifornii. Dal jsem si po akci pár dní off, abych vstřebal všechny ty nové 10x strategie, o které se s vámi budu dělit v příštím roce a… a znova mě to vrátilo k základům… pojďme na ně.

Proběhly vám někdy hlavou tyto otázky?

Proč nejsem už konečně šťastný?
Proč nemám ještě dost peněz?
Proč můj vztah a láska někam mizí?

Příčinou všech těchto otázek je jedno slovo:

VYRUŠOVÁNÍ

(A je třeba mu věnovat pozornost více a více obzvlášť v dnešní době, kdy se dle průzkumů každý rok 2x zvyšuje počet věcí, které lákají naši pozornost a vyrušují a rozptylují nás.)

 

Jsme vyrušováni od Štěstí

Jak můžeme být šťastní, když místo štěstí máme pořád co na práci, že? Víme, že potřebujeme relax, flow, přirozenost, ale místo toho říkáme: “jojo, ještě dodělám toto, a ještě musím toto a pak už budu mít pohodu.”. Štěstí je stav, který není na ničem závislý. Co potřebujeme ke štěstí? NIC.
(Mimochodem skvělý webinář na toto téme je zde.)

Místo toho, abychom se vraceli “domů” a z tohoto stavu, tvořili, pracovali, potkávali se s lidmi i sami se sebou, jsme v neustálé honbě za něčím. Dobrým pocitem, novou věcí, pochvalou, přijetím.

Sami sebe vyrušujeme našimi myšlenkami o věcech tam venku od toho nejpodstatnějšího, co je uvnitř. Od stavu vnitřního klidu a míru. K tomu ale nic dalšího nepotřebujeme.

Vše ostatní je hra života. A jak ji hrajeme?

Jsme vyrušováni od úspěchu i bohatství

Nemůžeme uspět ve hře zvané podnikání, práce, bohatství, když většinu času ani nehrajeme, ani netrénujeme, ale jen běháme kolem jako splašení a utržení ze řetězu. Tam a zase zpátky.

Vyrušujeme se v práci a tvoření všemi těmi věcmi kolem: požadavky jiných, emaily, telefony, příležitostmi, které letí kolem.

Chybí nám podstatná věc. Jít po cestě:
Strategie – Fokus – Akce

Vyrušujeme se od podstatných věcí. Od důležitých věcí, které dělají rozdíl. Kdyby fotbalisti jen běhali kolem, ale nedávali by góly, bavila by vás ta hra? A je?

Milujte vaši hru. Milujte to běhání a pokud chcete i dávat góly, mít výsledky a peníze, pak nezbývá než se občas soustředit i na branku. Tak dlouho, dokud nedáte gól.

Nevyděláte peníze, pokud se nezaměříte a nevytrváte. Opakuji: zaměřit a vytrvat.

Přestaňte sami sebe vyrušovat od postatných věcí a dávání gólů.

Jsme vyrušováni od naplněného vztahu a lásky

Ano. Ani vztah, sex, intimita, partnerství není výjimka. I tady nedostaneme, co chceme, pokud jsme vyrušováni. Pokud se sami vyrušujeme od kvalitního času s partnerem, naplnění láskou nedorazí.

Pokud se vyrušujete při hraní si s dětmi, neužijete si to. Pokud v posteli myslíte na zítřejší jednání, oba z toho nic nemáte. Pokud při večeři v restauraci koukáte do mobilu a vyřizujete zprávy, neprospívá to ani vztahu, ani žaludku.

Zde všude se vyrušujeme od prožívání života, po kterém toužíme.

Přestaňme se vyrušovat od vlastního života. Vstupme do života zaměřeně a soustředěně. Ne věci kolem si žádají naší pozornost. Jak naivní je si myslet, že bez nás se to tam venku pokazí. Nepokazí. My sami, náš život si žádá pozornost. To, co je pro nás v životě důležité si žádá naši pozornost.

Co to je pro vás právě teď? Od čeho důležitého jste v životě vyrušováni? Štěstí, láska, peníze?

Tak nevyrušujte a vemte si vše! To je má zpráva ze Santa Cruz.

– David

PS: vracím se 2.12. protože 4.12., pořádáme s Jánem Polákem seminář Dynamiky Bohatství. Naučíte se, jak se zaměřovat na své silné stránky a ne se vyrušovat tím, co vám nejde. Informace najdete zde.

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.