Co když je smyslem života: žít život!

Obzvlášť pro nás muže je téma poslání a smyslu života (ne)vděčnou oblastí. Komu z nás někdy nezněla v hlavě palčivá otázka, proč to všechno tady, o co nám tady vlastně jde. Co je mým smyslem a posláním, co zde mám vykonat a jaký to má smysl. O různých technikách hledání smyslu života to dnes ale nebude. Mám nové řešení.

Čekáme, že se ráno probudíme a něco nás osvítí. Jednou se to stane, otevřeme oči a budeme vědět. Nebudeme:
Za prvé. Smysl života na nás odnikud nespadne. Jste vedle, pokud čekáte, že budete mít jednou úplně jasno. Že přijde potvrzení z hůry a na zrcadle v koupelně najdete nápis: „Buď muzikant!“.

Za druhé. Vášeň a nadšení nepřijde s věkem a zkušenostmi. Čím jsme starší, tím těžší je pro nás vyjet ze zaběhaných kolejí a připustit si, ano, to je ono. To, pro co jsme se narodili a pro co žijeme, je s námi od začátku. Hledejte v sobě, je třeba se otevřít, pozorovat a poslouchat. Co vás bavilo jako děti, o čem jste přemýšleli, co jste jako malí chtěli dělat, z čeho jste měli radost, čeho jste se nechtěli vzdát. Ano, tam hoří. Zkuste přiložit, pustit se do toho naplno, a pokud oheň neuhasne, jste blízko.

A možná je to vše jinak, možná je touha po poslání a hledání smyslu života jen další z triků našeho ega. Možná je to jen zástěrka, která nás odvádí od pravdy. Není to pravé poslání a nejvyšší naplnění podstaty života život sám? Jeho projevení se v každém okamžiku, v přítomnosti každého z nás. Není smyslem a posláním žít v radosti naplno každou vteřinu, kterou máme k dispozici? Naplnit ji naší pravou osobností, pravým upřímným já. Prožívat každý okamžik na vysokých vibracích s chutí projevit se, tvořit a růst?

Hledejme smyl a poslání právě pro tento okamžik našeho bytí, právě pro tuto chvíli v přítomnosti. Naplňte každou minutu života štěstím z toho, co právě děláte, a dělejte takové věci, abyste je v každé minutě mohli naplnit štěstím.

Žijte svůj život, to je vaše nejhlubší poslání.

@dk

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.