Autenticita

Proč trávím tolik času u nalézání pravého já, vlastní jedinečnosti? Pokud se podíváte na lídry dnešní doby, úspěšné firmy, najdete jednoho společného jmenovatele. Autentičnost – tedy upřímnost, otevřenost – být opravdový. Moje podnikání se nastartovalo ve chvíli, kdy jsem pochopil a přijal, jak je autenticita důležitá.

Proč je ale autenticita v dnešní době tím spouštěčem úspěchu? Přispívají k tomu dvě věci. Za prvé rozvoj technologií – internet a pak pohyb globálního vědomí ve společnosti od egoistického JÁ směrem k ohledům – plnému MY. Vysvětlím proč.

Internet – pokud jste dříve nebyli s něčím, s někým (firmou/člověkem) spokojeni, dozvědělo se o tom tak maximálně vaše okolí, rodina a přátelé. Pokud vás dnes něco naštve, stačí postnout názor na Facebook nebo tweetnout a vmžiku se zpráva šíří tisícům lidí do světa. Je konec doby, kdy firmy mohly tajit a lhát. Dříve nebo později dnes o každém vyjde pravda najevo, a to rychle. Technologie tak nepřímo daly každému z nás obrovskou moc být slyšet.

Společnost – vzpomeňte na první polovinu filmu Pretty Woman, kde má Richard Gere masku tvrdého byznysmena, kterému jde o peníze a vlastní prospěch. Něco se v průběhu změní. A něco se mění i v dnešní společnosti. Věřím, že sami vnímáte kolem sebe tu změnu. Lidé se začínají starat o to, jaké má jejich chování vliv na okolí. Již to není jen JÁ, ale MY.

V kurzu není dnes ten, kdo je nejchytřejší, nejbohatší, nejlepší. Lidé jdou za tím, kdo je opravdový, komu můžou věřit, koho znají a ví, jaký je v životě.
Tento „movement“ je dokonce vědecky popsán a zdokumentován jako 40letý cyklus, který se ve společnosti opakuje (více v knize Generation, www.generation.com). Snad už v tomto novém cyklu, který začal někdy po roce 2000, zůstaneme.

@dk

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.