Aktuálně: Nejde o to Co, ale Jak

Není tak důležité, co vidíme, ale jak to vidíme.
Důležitá je naše reakce na to, co se děje.

Někdy se kolem nás můžou dít hrůzné věci. Věci, kterým nerozumíme, nedávají nám smysl nebo nás dokonce pobuřují a způsobují strach a hněv.

Takové věci se dít budou, malé i velké. Možná nemůžeme vždy změnit tu věc, ale můžeme ve 100% případů, tedy VŽDY změnit úhel pohledu.

JAK VĚCI VIDÍME JE JEN NAŠE ZÁLEŽITOST.
TVOŘÍME SI TO MY. NAŠE PROŽITKY TVOŘÍME SAMI.

Ať to vypadá, že za to může ta věc, ten člověk, ten národ. Nemůže.

Může za to jen to, co si o tom myslíme. Naši reakci na cokoliv tvoříme my. Jde to zevnitř ven. I když se to jeví, že nás ovlivňuje ta věc TAM.

A tak apeluji, obzvlášť v této situaci, abysme byli bdělí a pozorní, jaké myšlenky, kolem zpráv tvoříme. Jak reagujeme, co si myslíme a co pak říkáme a šíříme kolem sebe za slova a energii.

Co když můžeme vždy vidět věc jinak?

Co když je všude a vždy prostor pro dobrou vůli? Co když nejde o vinu. Co když jsme ve skutečnosti všichni nevinní. A jako lidé vždy jen konáme tak, jak se cítíme. A jak se cítíme tvoří vždy jen to, co nám běží hlavou.

Vím, že lidé, kteří konají činy proti zdravému rozumu se necítí dobře.

Ve skutečnosti trpí a trápí se. A tak prosím dovolme pohled, že ve skutečnosti ten, kdo útočí, je zraněný, nemocný a nepříčetný. Není zrovna zdravý, pokud by byl, jednal by jinak. A tak to je.

V podstatě, v hloubi duše jsme ale zdraví všichni, respekt k člověku a jeho bytí musí zůstat vždy, to je základ lidství. Nenávist plodí nenávist.

A tak prosím, ať se děje, co se děje, zachovejme uvnitř klid a mír.

Všimněme si, kdy naše emoce rostou a všimněme si, že je to proto, jak smýšlíme. Jak se cítíme tvoří naše myšlenky. Když nám není dobře, možná se v myšlenkách zlobíme, možná obviňujeme, možná jsme nespokojení nebo si stěžujeme. V pořádku, jen si všimněme.

A pak… opusťme tyto myšlenky. Vzdejme se jich. Nenesou pravdu.

Naopak buďme ve svém klidu více než dříve, spusťme se z hlavy do srdce. Tam spočívá mír a láska. Tam teď potřebujeme být jako lidé. Od tam pramení nový úhel pohledu na tu samou věc.

Nevnášejme další napětí, odpor a konflikt i do našich obyváků.
Buďme těmi, kdo přináší klid, porozumění, laskavost a lidství, smíření.

Toť mé přání a modlitba.

S láskou
David

David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z \"jiného\" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • DAVID KIRŠ
    David Kirš

    David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.