9 „fresh“ údajů o sociálních médiích

Co bude zítra nebo za rok, se neví. A tak různé výkřiky, Facebook umírá, e-mail na poklesu apod. jsou prostě jen výkřiky. Pravdou je, že e-mail je stále nejefektivnější nástroj online marketéra dneška a Facebook je tím nejrozšířenějším médiem pro online setkávání s přáteli a top platforma mezi sociálními sítěmi.

A tak je dobré vědět pár čísel a trendů o sociálních médiích. Ta totiž neumírají a je dobré je ve správných chvílích používat, abyste šířili do světa vaše sdělení a to, co umíte, a především budovali vztah.

1.

Sociální média tvoří téměř dvojnásobek marketingových kontaktů proti výstavám, telemarketingu, direct mailingu nebo PPC. (Source: HubSpot)

2.

V Americe už 27 % času lidé tráví na sociálních sítích a při brouzdání mobilem pak 15 %. (Source: Experian)

3.

Konverze z kontaktů získaných přes sociální média je vyšší o 13 % proti průměru. (Source: HubSpot)

4.

21 % marketérů potvrdilo, že v jejich firmě se posledních 6 měsíců věnují SM více. (Source: HubSpot)

5.

52 % marketérů nalezlo zákazníka v roce 2013 přes Facebook. (Source:HubSpot)

6.

Na Facebooku získá článek 50 % čtenosti do 30 minut od uveřejnění. (Source: Socialbakers)

7.

Čtvrtina zákazníků, kteří si stěžují na služby nebo produkty na Facebooku nebo Twitteru, očekává odpověď do 1 hodiny. (Source: American Express)

8.

Ženy kontrolují a navštěvují stránky značek na sociálních médiích více než muži (48 % vs. 43 %). (Source: Ipsos)

9.

23 % marketérů investuje letos do blogování a do sociálních médií. 9 % více než loni. (Source: HubSpot)

 

Máte také zajímavá čísla, na která jste přišli? Podělte se o ně.

Do té doby se mějte skvěle a zjednodušte si život díky internetu.

@dk

P.S.: K příspěvku mě inspiroval tento článek na HubSpotu.
David Kirš
David Kirš, autor a investor. Expert na online vzdělávání a email marketing. Vizionář, inspirátor a životní idealista. Jeho online kurzy prošlo přes 5.500 studentů a 1.700 účastníků se potkalo s Davidem živě na seminářích a akcích. Je autorem programů EmailAcademy, Prodej svůj talent a SuperHero Academy. Majitel SmartSelling a.s. a spolu-zakladatel Nadačního fondu Šťastné Česko.

JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a odvažte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • JEĎTE SE MNOU NA VLNĚ

  Každý týden posílám emailem aktuální zprávy z "jiného" světa. Buďte u toho. Inspirujte se a nebojte se i vy na internetu a v životě čarovat a kouzlit :)

  Stisknutím tlačítka "souhlasím...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat jen emaily se zajímavým obsahem z oblasti online marketingu a podnikání s přesahem do osobního rozvoje.

  Na emaily se můžete těšit zpravidla 1x týdně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít email newslettery dále dostávat, tak se kdykoli můžete odhlásit a tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje budu spravovat pod firmou David Kirš s.r.o. a řídit se těmito zásadami zpracování a ochrany osobních údajů.
 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • DAVID KIRŠ
  David Kirš

  David Kirš je podnikatel, kterého týdně sleduje komunita +100.000 lidí skrz emaily i Facebook. Dnes inspiruje hlavně jako autorita v oboru online vzdělávání mnoho expertů a lídrů, ale i začínající podnikatele, jak (nejen) díky internetu prodat svůj talent, podnikat ve flow a zjednodušit si život.