David Kirš

Díky za účast v anketě.

Má odpověď je za D. Nekoukám denně na grafy, pro mě je to teď dlouhodobě sázka na jistou budoucnost. Věřím v budoucnost "digitálních peněz." Věřím v technologii bločenek. Čeká nás na tomto poli kvantový skok a u něj chci být. Co vy? Jaký je váš názor?

 1. Bm Hoyle napsal:

  Jak získat více bitcoins

  Tajemství je odhaleno
  Neexistují žádné jednoduché způsoby, jak dostat bitcoins a nikdo dává bitcoins zdarma, jediný způsob, jak vydělat je je těžbou je. Bitcoinová těžba je neomezený tok příjmů,
  Víte, můžete vydělávat až $ 3000BTC týdně z těžebních bitcoinů?

  Mining bitcoins vyžaduje spoustu hardwares a spojení, ale nemusíte se starat o všechno, mám všechny nástroje připraveny na práci. A také mám všechny informace, které hledáte v mé výuce

  Jste připraveni vydělat více peněz dnes?
  Napište mi pro více informací,
  Nevíte, jaké jsou těžby břicha?
  Poskytněte mi zprávu a já vás naučí krok za krokem, dokud se nestanete milionářem v investičních bitcoins
  Poznámka: Bitcoins lze okamžitě převést na hotovost přímo do banky.

 2. Roger Stacy napsal:

  Upřímně si vážím pana Jeffa, který mi pomohl s již hackovaným programem ATM CARD a byl jsem tak chudý bez finančních prostředků, které jsem frustrovaný. Jedno ráno, když jsem surfoval po internetu, jsem viděl různé komentáře od lidí, kteří svědčí o tom, jak mu pan Jeff pomohl být chudým bohatému člověku prostřednictvím této již přerušené karty ATM. Byl jsem skeptický, kdyby to bylo pravda, rozhodl jsem se kontaktovat jednoho z lidí, kteří dali toto svědectví, aby viděli důkazy předtím, než se obrátí na tohoto hackera, a ukázali mi, že nebudu mít podezření, že je skutečně skutečný a že jsem kontaktoval jeho e-mail: jefflouisworld @ gmail .com Chcete-li také tuto kartu WHITE ATM, chci, abyste kontaktovali e-mailovou adresu Hackers: jefflouisworld@gmail.com nebo kontaktujte jeho mobilní číslo +12142720837

 3. Ondra napsal:

  Lidé mají hodně peněz. A z nudy řeší, co nakoupit, že…

 4. Lukas napsal:

  Digitální „měnu“ mám v rozumné míře ale více jak digitální měna a její těžba je zajímavější samotná platforma blockchain na které to stojí to je budoucnost nejen kryptoměn.

  Osobně nenakupuji a ani doma netěžím, mám zainvestováno do našeho dta.centra které toto vše dělá za mě.

 5. Pavol napsal:

  Čakám len kedy to celé drbn*. Je to podobná hovadina ako obchodovať s teplým vzduchom na burze, teda emisiami. Vymyslená komodita pre jednu inštitúciu s číslom 10…Nič čo nie je podložené prácou, majetkom, môže byť i know how alebo zlatom nemôže mať dlhého trvania. Je len otázka času, kedy to elitu z FEDu ? prestane baviť. Zažil som 4 you, Astran a pod. a veľmi dobre si pamätám akú lavínu to spôsobilo. Ako si i súrodenci navzájom nevedeli príjsť na meno. O „obchodných“ partneroch ani nehovoriac. Som asi stará škola, ale čo už.

 6. Jan Šulak napsal:

  Jsem zdravě skeptický ,ale je to příležitost pro zasvěcené.

 7. Karel napsal:

  podle mě je Bitcoin především skvělá příležitost si vydělat peníze. stačí to trochu sledovat, najít málo rizikovou směnárnu a pořádně si zabezpečit data v počítači a nějaký čas pozorovat vývoj a krásně se tam dají vyčíst různé trendy i výkyvy v rámci hodin např. během jednoho víkendového dne. Nakupuji a prodávám jen v malých částkách když mám čas, ale zatím mě to baví…..

 8. 2xs napsal:

  Mně osobně je nejvíc sympatické Monero, ale bohužel všechny dnešní analogy svobodných digitálních měn budou strženy během pádu Bitcoinu. Důvěra lidí a jejich renomé je navázáno na mediálně dominantní Bitcoin. Ten bude exemplárně zničen. Aktuálně má kurz pod 5900 (včera pod 7000 a předevčírem nad 8000 USD). To je volatilita, kterou nikdo rozumný pro reálný platební prostředek nemůže akceptovat… -15% snížení hodnoty během jednoho DNE! A další den znovu -15%!!! I kdyby to bylo ročně, je to příliš velké číslo. A přesně jednoměsíční propad z 19700 (17.12.2017) na cenu 9100 (17.1.2018), to je 54% ztráta hodnoty během jediného měsíce. Tímto se platit nedá, to vidí zřetelně i slepec. A nynější propad se podle mě zastaví až někde kolem 2500 USD, tam se BTC jakoby zvetí, začne prudčeji růst, lidé začnou nadšeně znovu nakupovat „levné“ Bitcoiny (s bezdůvodnou vidinou zisku na kurzu alespoň 10-15 tisíc), ale tam to nedoleze a následovat bude definitivní pád do zapomnění… k desítkám, maximálně stovkám dolarů, a BTC se stane držbou pár nadšenců, historií, muzeální ukázkou naivního pokusu vzít si peníze zpět do svých rukou.

  • MAX napsal:

   Kryptoměnám patří budoucnost, jsou tady teprve několik málo let. První zmínka o bitcoinu se datuje do roku 2008 přesně 18.srpna kdy byla zaregistrována doména bitcoin.org . 3. ledna. Spatřil světlo světa první blok Bitcoin (tak zvaný „genesis bloku“). Bylo vytvořeno 50 BTC. Čas: 18:15:05 ( GMT ) .
   Jak dlouho tady máme peníze nebo platidla ? Vážené stříbro se jako zprostředkovatel směny užívalo například v Mezopotámii už od 5. tisíciletí př. n. l.
   Nevím co bude za 7000 let. Ale jedno vím určitě. BTC ale i jiné altcoiny se bou přinesly blockchain.
   Blockchain je v informatice speciální druh distribuované decentralizované databáze uchovávající neustále se rozšiřující počet záznamů, které jsou chráněny proti neoprávněnému zásahu jak z vnější strany. Tento systém se začíná uvádět do běžného provozu nejenom v bankovním provozu. Dost školení. Každý je strůjcem svého osudu. Bitcoin není jediný, ale bitcoin je originální a žádné zapomenutí mu nehrozí. Tak jak šetříte korunky tak sbírejte altcoiny. Nenechte se ničím a hlavně nikým ovlivňovat. Je to jenom na Vás. Příjemný den a držím palce.

   • 2xs napsal:

    úžasně bezdůvodné optimistické povzbuzení k něčemu, co mi nedává smysl. šetřit korunky a sbírat altcoiny? a proč? protože mi držíte palce? :-) proto mám utopit vydělané peníze ve vymyšlených bajtech bez ceny a navíc s krátkou perspektivou? na základě slepé víry, že to půjde nahoru? když 99% peněz a trhu je a musí být z logiky věci proti?
    když tomu nevěřím, měl by mě zajímat čas vytvoření prvních 50 BTC kdysi v historii? je to argument? čeho? nebo snad irelevantní řeči o stříbru v Mezopotámii před 5000 lety? uff! to ne.
    taktéž přeji hezký a hlavně úspěšný den!

 9. Zita napsal:

  Korea se nechala slyset ze chce kryptomeny zdanit….to by se libilo aj jinym statum a jiste budou na tom pracovat…..

  • 2xs napsal:

   i Slováci to chtějí danit. to nestihnou ani legislativně zavést, než bitcoin (a s ním ostatní kryptoměny) krachnou. tyto zprávy jsou o ničem. jsme pod 7000 USD (včera přes 8000).

 10. Branislav napsal:

  Dobrý deň.
  Bitcoin bublina praskla už aspoň 100x. (stačí pozrieť napr. : https://bitcoinwisdom.com/markets/bitstamp/btcusd )
  Zakazdým keď dosiahne nový vrchol , príde korekcia a potom zase rastie…
  Zakaždým keď príde korekcia , všetky médiá informujú že je koniec a že praskla bublina.
  Budem rád keď bublina praskne ešte aspoň 100x, to už budeme minimálne na kurze 1BTC= 1mil $ :)
  Minule som počítal, keby sa obchoduje len 1% celosvetového majetku v BTC, kurz pri počte 21mil BTC by bol cca 84mil $, čiže má ešte kam rásť…

  • 2xs napsal:

   to víš že jo… :D na cestě nahoru byly na denním grafu jen 4 výraznější propady, které trh následně překonal vyššími high. ale teď už 3x BTC propadnul velmi hluboko a vyšší high se nehonalo… a teď jsme skoro ve volném pádu… 6700 USD. už ani nezkoušejí růst. a výraznější support nevidím.

 11. Petr napsal:

  Milý Davide,
  nevím jaký je Váš záměr toto téma otevírat. K podnikání to moc není, spíše čistá spekulace.
  Jak píše druhý Petr.
  Mám za to, že je ve Vašem podnikání kus etiky. Tak se podívejte na druhou stranu digimince. Tato měna hodně rostla i díky organizovanému zločinu. To nemůžete popřít. Bohužel to v současné době tak je.
  Opravdu chcete mít zisk opřený o něco, co ubližuje někde lidem na druhé straně světa?
  Další věcí je množství měn, kterými se dá platit stejně pouze přes Bitcoin.

  Je to trend, je to módní, ale kdo více než vy by mě stát za tím, že podnikání není jen o penězích, ale i o etice. Sám mám tuto zkušenost. A nyní zkouším inspirovat lidi k tomu, aby dělali etický byznys. Takový dnešní svět potřebuje.
  Tak prosím poměřte svůj záměr etickou rovinou a pak se rozhodněte, jestli je to opravdu Vaše cesta.
  Přeji aby Vaše rozhodnutí tomu odpovídalo.
  Hezký den

  • Branislav napsal:

   Milý Petr…
   Fandím kryptu už pár rokov, je to prelomove riešenie (transparentné,rýchle) a hlavne decentralizované (žiadna autorita – banka , exekútor …). Nik mi tieto „peniaze“ nemôže vziať-obmedziť ma (viď Cyprus,Grécko…). Žadne machinácie s kurzom (čistá ponuka a dopyt) , volatilita sa časom s rastom marketcap ustáli. Inflácia u BTC a podobných krypto nie je, čiže moja investícia bude z prvu rásť a časom sa ustáli. O FIAT menách sa to nedá povedať. Dnes kúpim za 1000€ toľko čo som pred pár rokmi kúpil za 500€. A odsudzovať krypto kvôli praniu špinavých penazí a terorizmu cez BITCOIN?
   Prosím Vás , je to len zlomok toho čo sa perie cez klasické peniaze (FIAT). „Klasické“ peniaze tiež odsudzujete a nepoužívate?
   Podvody, machimácie , daňové úniky , terorizmus – to sú veci ktoré nikdy nevymiznú…
   Apropo na pranie a ostatné mafiánske praktiky je MONERO (plne anonimná mena) a nie Bitcoin, Litecoin a podobné čo majú verejný blockchain. Nie je nič transparentnejšie ako Bitcoin (blockchain).
   PS: Dávid, rád uvítam platbu aj cez krypto, mi ako firma tiež uvažujeme nad tým…

 12. Petr napsal:

  Za mě – vzhledem ke stávající nepřehlednosti, silné rozkolísanosti kryptoměn, jejich množství (Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple…) je to z dlouhodobého hlediska sázka do loterie (řekl bych výrazně větší, než investice do akcií). Chápu a rozumím obchodování s touto měnou (platby, nákupy, pokud tato možnost je). Každopádně dle mého názoru, dokud s nimi nezačnou pracovat banky (nestane se z nich opravdu obchodovaná měna ve větším a nezůstane, nebo neprorazí jedna, dvě), tak je to dost nejistá investice… A rád se nechám vyvést z omylu:)

 13. Mirek napsal:

  Kdo si rád hraje s penězi, může to zkusit. A jak už to bývá, někteří vyhrají a jiní ztratí.

 14. Dagmara napsal:

  Moc tomu nerozumím, ale ráda se dozvím více..

 15. Petr Smutný napsal:

  Ahoj, taky se přikláním k názoru, že bublina praskla a jsme svědky propadu. V souvislosti s kryptoměnama mě zaujala myšlenka anarchokapitalismu. Převratná myšlenka. Možná běh na několik generací.
  https://ankap.urza.cz/

  • Myslím si, že nás čeká raketový skok a to že nějaká blublina praskla na tom nic nemění. Toto téma mě extrémně zajímá, dala jsem si ho jako jeden z úkolů, co se letos naučit a pochopit, protože o tom nevím nic. Když udělaá něco edukativního jako PST tak do toho hned naskočím:-).

   Přeji ti prima den
   Iva

   • Branislav napsal:

    No len veľmi dlho neštuduj… Naskakuj čím skôr (posledný 3 roky zatiaľ padal január, február) bo od jari to bude zase rásť. Koncom roka si povieme kto mal pravdu :)

  • Branislav napsal:

   Dobrý deň.
   Bitcoin bublina praskla už aspoň 100x. (stačí pozrieť napr. : https://bitcoinwisdom.com/markets/bitstamp/btcusd )
   Zakazdým keď dosiahne nový vrchol , príde korekcia a potom zase rastie…
   Zakaždým keď príde korekcia , všetky médiá informujú že je koniec a že praskla bublina.
   Budem rád keď bublina praskne ešte aspoň 100x, to už budeme minimálne na kurze 1BTC= 1mil $ :)
   Minule som počítal, keby sa obchoduje len 1% celosvetového majetku v BTC, kurz pri počte 21mil BTC by bol cca 84mil $, čiže má ešte kam rásť…

 16. Dyno napsal:

  Myslím, že kryptomena má budúcnosť. Ja som do nich neinvestoval, pretože zatiaľ nemám dostatočné finančné prostrietky a som skôr umelec ako obchodník. Snáď sa to zmení:)

 17. 2xs napsal:

  Jsem si jistý, že je to bublina, kterou velké banky/fondy a státy/FED nechají exemplárně potrestat (prasknout, krachnout), aby si už příště nikdo z „neoprávněných jednotlivců“ nedovoloval sahat na jejich „vyhrazené právo“ emitovat peníze.
  Samotná technologie blockchain je zajímavá, ale bohužel jsem si prakticky jistý, že kapitalizace v BTC (kryptoměnách) ve stovkách miliard USD je jen způsob, jak právě takovou sumu postupně vypumpovat z „prostých lidí“, mezi nimiž je ještě dost zbytečných peněz navíc (zejména v Evropě a Severní Americe). Jen pumpování cuk-sem, cuk-tam a navnadění na růst čistě spekulativní hodnoty čehosi digitálního může „donutit“ nebo navnadit lidi, aby do toho zlatokopeckého šílenství naskočili na vysokých tisícových hodnotách („hele, oslíci, bude to ještě výš“), a potom přijde pád (už jsme ve fázi pádu). Nevylučuji, že to ještě jednou naznačí prudký růst (aby naskákalo ještě víc bloudů na „my jsme vám říkali, že to půjde nahoru“), ale lituju lidiček, kteří pak naskočí na druhém náznaku růstu – už jen čistě odevzdají peníze, nestačí už většinou ani zareagovat a prodat -protože panický výprodej jen víc a víc posílí pád ceny, a zrychlí tento proces extrémně. A velcí hráči pak nakoupí za cenu v řádu desítek, maximálně stovek USD; …v pár záchvěvech ještě vypořádají závazky plynoucí ze shortových pozic (povinnost dodat BTC vyřeší za zlomkovou cenu – rozdíl bude jejich zisk).
  Evidentně státy tuhle měnu také nepodporují, někde vysloveně potlačují, zakazují. Jednoznačně není zájem na nahrazení státních měn. -nechali byste si snad vy výhody plynoucí z výhradního práva emise měny vyrazit a dělit se s kýmsi? ztrácet kontrolu nad trhy a ztrácet peníze?

  • Mária Munková napsal:

   zatial ma tieto meny nepresvedcili a nemozem sa zbavit pocitu, ze 2xs ma pravdu

   • 2xs napsal:

    bohužel, tato čistě spekulativní bublina čehosi nehmotného a neexistujícího zřejmě zaplatí z velké části dluhy FED, nebo dluhy ECB, nebo to prostě velkým zvířatům nadělí zisky ve stovkách miliard, které zaplatí malí naivní lidičkové, a dluhy (americké i evropské) zaplatí „pro změnu“ opět obyčejní občané – přece je nebudou platit ti velcí a chytří.

   • Jarin napsal:

    Všechny tyto kryptoměny, obchodování s deriváty a podobná zvěrstva jen ochuzují zbytek světa. Vše je postaveno na virtualitě – neskutečnosti. Miliardář Janeček bohatne v podstatě na okrádání nás všech. Bylo by dobré postavit všechno znovu nohama na zem. jsou to všechno jen obchody s dluhy. ničím nepodložené. Ve své podstatě jsou dnes všechny měny bezcenné, nekryté, spekulativní. … viz Zeitgeitst addendum…

    • 2xs napsal:

     no, Zeitgeist bych do toho nepletl. a ani zmínka o obchodu s dluhy není domyšlená. u BTC jde (spíše než o dluh) o vymyšlenou hodnotu a podle plánu toho projektu došlo k šokujícímu nárůstu ceny „toho ničeho“. Šok vyprovokuje nepřiměřenou davovou reakci hloupých chamtivců (jindy šílený strach ze ztráty) – A jak že zareaguje malý chtivý človíček, který si představuje, že lze získat něco za nic? -Dokonale mu to vytře zrak a s vyvalenýma očima poslouchá všelijaké guru, kteří nadšeně hovoří o pár neznámých milionářích, kteří prý kdysi v dávné historii koupili BTC za jednotky či desítky dolarů a dnes jsou bohatí (snad jen náhodou? neznali plán na prudký růst?)… a takový bloud, co chce něco za nic si říká: „má pravdu, musím do toho také naskočit! přece sebe i svoje děti nepřipravím o tak „jednoznačnou“ růstovou věc, která nás zabezpečí do smrti!“ :D jenže trh nemá za úkol zabezpečení jednoduchých mozečků, ale právě naopak jejich okradení a koncentraci jejich peněz do rukou nemnohých plánovačů a kapitálově silných jedinců a institucí, kteří se právě nikdy podobnými pudy a předsudky nenechávají obIbnout, nereagují jako dav zvířat, ale naopak – když dav v šílené euforii nárůstu kupuje (a myslí si, že to poroste nekonečně), oni už začínají prodávat (shortovat).
     Kdo že si může dovolit shortovat? Nejspíše ten, kdo může prodávat na vrcholcích grafu ceny. Tam je ale bohužel cena nepříznivě nejvyšší, tedy BTC za 20.000 kupovali do shortu ti, co na to měli OBROVITÉ sumy peněz (nebo měli snadný přístup k půjčkám levných peněz). Za jakým cílem? Že někomu slíbili futures kontrakt BTC za například 19.000 USD (v době prudkého růstu na špici grafu se to jevilo jako laskavá nabídka). Dnes na ceně 7.700 USD tento bohatý shortový obchodník může koupit levně a dodat slíbené množství BTC za třetinu ceny, a dvě třetiny mu zůstanou. A to nejsme ještě na dnu toho poklesu! Záleží jen na termínu expïrace (povinnosti plnění) těch futures objednávek. Cena bude brzy za cenu kolem 5.000 USD… a možná i mnohem níže.

 18. Jaroslav napsal:

  Určitě je to budoucnost. A já bych byl rád její součástí:)

  • 2xs napsal:

   když je to tak „určitě“, tak rychle nakupuj… aspoň 0,1 BTC :-) –jen tak budeš součástí toho trhu.

 19. Albert napsal:

  Osobně tomu věřím a myslím, že je to největší vynález od enigmy. Vývoj jaký to bude mít netuším, ale myslím, že to v nějaké podobě přežije, a že to lidstvo přijme jako běžný platební prostředek. Jen je potřeba to malinko zjednodušit s peněženkama.
  Implementováno máme i přijímání coinových plateb na eshopu http://www.vseprodetatko.cz O potenciálu vědí i velké banky a některé z nich, pokud již nemají, tak plánují své kryproměny. Tedy jimi řízené :-)

 20. Palo napsal:

  Bol som jeden z prvých ktorí mali mobil. Nikto vtedy mobilom neveril, lebo boli neskutočne drahé, vážili cca 5kg a dali sa dať len do auta. Dnes (po cca 25 rokoch) kto je bez mobilu? … a myslíme si, že mobily sú tu večne. Za dvadsať rokov bude situácia presné rovnaká aj s cryptomenami. Len málo ľudí ich nebude využívať a ľudia si budú myslieť, že tu boli večne :-) .
  Samozrejme množstvo ľudí sa v budúcnosti s cieľom rýchleho zisku, či zo skutočnosti „či mu už neušiel vlak“ napáli na rôznych altcoinoch, na neperspektívnych ICO projektoch, či na systémoch, ktoré využívajú tzv. ponziho schémy.

 21. Mirka napsal:

  Pro mě je to přirozená evoluce. Mnoho let jsem učila finanční gramotnost, i jsem obchodovala na akciových burzách. Tradiční nástroje jsou nyní jako dinosauři. Pokrok se už nedá zastavit :)

 22. František napsal:

  Priatelia,vidím,že väčšina reakcií je zatiaľ negativných.Je to pochopiteľné,stále je to v začiatočnej fáze(aj keď bitcoin je tu od roku 2009.)Platí pravidlo neviem,nerozumiem,nevyužívam.Základ aj v tejto sfére je vzdelanie,až potom je dobré investovať.Aktívne investujem cca.3mesiace,predtým som to cca.3mesiace len študoval.Blockchcain je prevratná technológia,ktorá spôsobí veľký boom do 1-3 rokov.Moje doporučenie buďte pri tom,alebo Vás táto mimoriadna príležitosť obíde je to na každom.Minimálne stojí za to mať správne informácie v tejto sfére a nie len info JPP(jedna pani povedala).

 23. Jan Franěk napsal:

  Ahoj Davide,

  ohledně kryptoměn a co se týká Bitconu si myslím, že je to nafouklá bublina stejně jako ceny bytů a navíc…SP500 prostě to spadne a bude další, ale tentokrát mnohem větší hospodářská krize vzhledem ke grafům a vyjádření japonského američana Roberta… :)

  Je to normání a stalo se to již 2x a tentokrát to bude asi větší, ale časem se to vrátí „tak nějak“ do normálu, ale spousta lidí a firem za to krutě zaplatí…..

  PS: Chtěl bych spoluvytvářet hodnoty pro tvoji firmu Smartselling a chtěl bych se tě zeptat, zda pro mne nemáš volnou pozici, abych se mohl rozvíjet a pomáhat v něčem co má smysl a mě bude naplňovat? :)

  PPS: Na mém webu zatím nic kloudného není…teprve vytvářím produkty a tento týden přibude první článek. :)

 24. Sofi napsal:

  Pro mě je to výraz lidské vůle postavit se konečně proti manipulaci velkých bank. Kdo kdy aspoň trochu studoval FX ví, že cena zlata se přímo řídí cenou USD. Kleště USD, stoupne zlato a naopak.
  Velcí hráči na burze mají interní info o obrovských obj.na určitých levelech (o kterých běžní lidé nevedi), a tak se ho upoutá mezi svými miliardový nakupy/prodeji, kterými hýbou trhem a kasiruji obrovské peníze drobných investorů. Vysoká volatilita BTC je dána tím, že nikdo na světě ji nedokáže regulovat. Hýbou s ni lidé, a banky to pěkně štve. Nemam na dlouhodobou investici,ale zajímalo by mě, jak se zapojit do těžby. A ze jich teď vzniklo moc? Jistě jich mnoho propadne, nedá se odhadnout,která to bude. Ale budoucnost vidím ve virtuálních měnách. Kdo před 4 lety investoval do BTC 10.000usd,je dnes do larvy milionář. ..

  • 2xs napsal:

   kdyby to bylo s tou negativní korelací USD a zlata tak jednoduché, to by bylo na světě milionářů ;)
   podle mě je cena zlata manipulována dle pokynů jedné bohaté britské rodiny… podle momentální potřeby. (ano, například podle čekajících stop/level pokynů, do kterých velcí vidí a udělají si hon na peníze většího počtu těch malých)). takže čisté přírodní zákonitosti bych v tom nehledal. nejsou tam.
   neshodneme se ale vůbec pokud jde o virtuální měny. -to je čistá spekulace a lákadlo podle enormních a ničím rozumným nezdůvodnitelných nárůstů nového módního symbolu. BTC slouží jen k vyčerpání peněz od magůrků, kteří si myslí, že stačí naskočit a pak už je čeká jen krásný důchod zbohatlíků pouze tím, že rok-dva počkají na cenu BTC ve výši 100.000 USD :-))
   BTC poslouží jen jako nejznámější pojem / zástupce svévolných virtuálních měn – bude to krach jako prasisko, takový, že lidi už na žádné kryptoměny nikdy nenastoupí. exemplární trest za drzý pokus emitovat jinou, nezávislou měnu.

 25. David napsal:

  Zajímalo by mne, kolik zde hlásících se investorů do kryptoměn má nějaké zkušenosti (reálné) s akciemi. Myslím, že ti by brali btc atd s nadhledem.

 26. Michaela napsal:

  Byla jsem o tomto systemu informovana a velice mě to zaujalo, vidím v tom budoucnost i logiku veci, na druhou stranu bych uvitala informace z nezaujate strany.

 27. Míla napsal:

  Kryptoměny jsou extrémně rizikové a volatilní, víc než komodity. Je jich v současné době asi 1500? Kterou zvolíte „investoři“ ? Zlatý důl to je jen za předpokladu vystižení správného trendu a nástupu do něj, ale to je věštění z křišťálové koule. Kdo nakoupil BTC před Vánocemi si teď rve vlasy. Momentálně je jeho hodnota poloviční :)
  https://www.kurzy.cz/komodity/bitcoin-graf-vyvoje-ceny/

 28. Bohuslav napsal:

  Dnes už jsou peníze prakticky bezcenné. Jejich hodnota je držena jen uměle. Takže nový druh měny (i když v očích bankéřů a jiných nemají budoucnost) je roven té dosud platné. I kdyby z toho nakonec vyšla úplně jiná měna, než dosud známé verze (a jakási mánie kolem kryptoměn), alespoň Blockchain, vymyšlený hlavně pro digitální měny, je dobře využitelný i jinak. Jinak se s Bitcoinem teď spíš seznamuji, než abych investoval část peněz. Ale jistě přijde doba, kdy to bude běžná realita a asi i jediná možnost.

 29. Arnošt napsal:

  Většina kryptoměn je jen hra. Až se trh vyčistí, možná to k něčemu bude.

 30. Pavel napsal:

  Kryptoměny jsou blbost. Okrajová záležitost, ve které hodně lidí může přijít o spoustu peněz. Jestli někdy něco takového bude, tak to zavedou státy a budou si za tím stát. Každá investice do kraptoměny je čirá spekulace. Podobná blbost byla tulipánová horečka v Holadsku v letech 1630-37. Také v ní spousta lidí přišla o celé majetky. Jestli chcete vědět víc o investování zkuste projekt jakbytbohaty.cz. Třeba najdete inspiraci.

 31. Helena napsal:

  Ahoj, tohle působí jako cesta vedoucí právě k rozpadu stávajícího systému,líbí se mi to.

 32. Čestmír Smejkal napsal:

  Protože bankovní trh na světě ovládají 4 rodiny, tak si myslím, že tento stav je neudržitelný.
  Všechny státy jsou v jakési dluhové pasti.
  Chystá se regulovaný trh digitální měny Wee, kde bude možnost platit u všech weepartnerů po celém světě. Jde o naprosto revuluční novinku v platebním systému německo-švýcarské
  firmy Wee.com AG. Jejich akcie jsou už kótovány na pařížské burze.
  Mobilní platby přes SMARTPHONE. Pomoc malým a středním podnikatelům, které válcují ji-
  nak velké nadnárodní řetězce. Digitální měna Wee bude funkční i jako fiatměna, klasické
  peníze.
  Dále mám investici do Onecoinu, který se má začít obchodovat během několika měsíců na regulovaném centralizovaném trhu

  • Ada napsal:

   Co to jsou peníze ? Co dnes máme za peníze ? Všechno jsou to jen a pouze virtuální peníze, ať již klasické (Kč, € ap.) nebo krypto… Jaká měna, kde na světě je podložená „něčím“ (zlatem, majetky, ap.) Vlastně žádná. Chtel ji v Lybii plk. Kadáfí, dnes se snaží SAE. Zatím se „úspěšně“ tisknou další a další stovky miliard a nic to nenabízí ! Jak mohu zhodnotit něco, co existuje jen v podobě jedniček a nul někde na serverech. Je to jedna obrovská bublina, která musí někdy prasknout. A já nyní přijdu, abych do kryptoměn investoval. Fajn, ale s jakou vidinou, s jakým efektem ? Do plusu a nebo do mínusu. Kolik mohu investovat s tím, že o všechno mohu přijít ? Posouvám se do role spekulanta, který skálopevně věří, že to jednou musí vyjít. Nemusí ! Stejně tak v loterii, u výherního automatu. Ti kdo zakládají takovéto kryptoměny mají jednak zbytečné prostředky (virtuální) a jednak spoléhají na lidskou mentalitu. A dál buď ve vhodném okamžiku nabytou hodnotu shodí a vydělají na ztrátách těch malých a nebo praskne ona bublina a všichni přijdou o všechno. Oboje zde již bylo. Závěr: pokud budu dlouhodobě investovat, tak do klasiky: fyzické zlato, šperky, kameny. nezaberou místo a nikdy neztratí úplně veškerou hodnotu. Až bude venku skutečný lék na rakovinu, budu investovat zde…..zdraví budou chtít totiž všichni.

  • Branislav napsal:

   :D Neviem čo je to Wee, pozriem sa na to…
   Ale s istotou ti viem povedať že ONECOIN je podvod,scam,pyramída :(
   Je mi fakt ľúto že si do toho investoval a prišiel o peniaze, dúfam že nejdeš ešte aj v KAIROS. Podobná ptákovina.
   Si zober že je cca 1400 krypto , niektoré neskutočne silné a niektoré slabé a ešte v plienkach , ale všetky sú uvedené v coinmarketcap.com. Čo myslíš, prečo tam nie je ONECOIN? Trošku študuj aj na internete, v niektorých štátoch už aj pozatýkali predstaviteľov (neviem presne kde a koho , neštudujem ONECOIN :D )

 33. Jiří napsal:

  Jakákoliv investice do virtuální měny – je hlavně spekulace, byť je Btc nyní v módě, a řada lidí jej považuje za komoditu, tak i velcí hráči, co v tom mají své peníze vědí, že mohou o své peníze kdykoliv přijít. A ještě přirovnání, aby nakonec nenastala bublina podobné dot.com (především když do toho jde tolik laiků, co prostě věří, a myslí si jací jsou investoři), protože jakákoliv společnost řekne – jdeme dělat virtuální měnu, tak náhle její akcie letí vzhůru – viz Kodak

  • Milan napsal:

   Milan. Na 100% souhlasím s panem Jiřím/ dne 4.2.2018-14.30/ Na západě již vědí , že přijdou o peníze a píše o tom Deusche Bank , Bruselská Banka i v USA.

 34. Petra napsal:

  Zajímá mne tato problematika BTC a ostatních kryptoměn. Zdanění, možnosti placení, karet ap.

 35. Jana napsal:

  Ano, Btc je pro mě č.1 v investicích + ostatní altcoiny. Zajímají mě všechny dostupné info. Pravidelně nakupuji a hlavně využívám projektu Glocin, který umožňuje lidem podílet se na výnosu z potvrzování transakcí na vybraných Blockchainech a získat tak zajímavý, reziduální příjem: https://miner.glocin.biz/sign/reg/20162570

  • Branislav napsal:

   No len škoda že si zabudol podotknúť že väčšina cloudminingov je čistý scam-ponzi a ty ho týmto tvojím referal odkazom nie len propaguješ ale ešte na neštastí druhých chceš aj zarábať…
   Jediný poctivý cloudmining čo som sa s nim stretol je http://www.genesis-mining.com , ostatné sú podľa mňa SCAM. Ja som tiež bol v jednom , volal sa scrypt.cc , ale stihol som vystúpiť chvala bohu za 5min 12.
   Osobne do takýchto cloudov neodporúčam dať peniaze , nezarobí to toľko ako kúpiť priamo krypto. Zarobí to v prepočte na $, ale voči BTC to vlastne prerobí. To za predpokladu že BTC bude rásť a že rásť bude si buďte istý. Spomenieťe koncom roka :)

 36. Jirka napsal:

  Toť otázka???
  Asi stejná jako:
  – bude jedou stříbro stejně drahé jako zlato? Zastaví se zlato na ceně nebo bude klesat? Byla cena zlata za poslední 3 roky pákovým efektem uměle vyhnána nahoru a nyní bude klesat nebo dlouho stagnovat?
  Jsou to otázky které mají své vždy 2 strany investorů – souhlasnou a nebo nesouhlasnou. S jistotou to nejde sdělit, ale jistota je ta, pokud bude strana těch co souhlasí s budoucností = cena poroste, pokud bude těch co nesouhlasí = cena klesne a bude tak příležitost kupovat za málo, do té doby dokud se strana mince neobrátí a nastane tak čas buď vyčkat a také nakupovat a nebo prodávat rychle a se ziskem dokud neklesne cana no moji původní cenu za kterou jsem koupil… :-)
  Mohu se chovat jako investor s riziky a investovat + vyčkávat a nebo se mohu chovat jako obchodník a výhodně kupovat a se ziskem prodávat.
  Každý se může svobodně rozhodnout….

  • Aleš napsal:

   a co tulipánový efekt? U BTC bych věřil, že vystřelí nahoru v podobném duchu jako v roce 17. U Ripple a jiných měn se obávám, že i když subvenuje Jap. banka, stejně půjde do kopru. Prostě jen cesta jak se dostat směnou za bezvýznamné virt. měny k omezenému BTC.

 37. Renata napsal:

  Kryptoměny mě zajímají,trošku je sleduji ale moc se v nich nevyznám také proto, že existuje velký počet kryptoměn a je těžké se v nich vyznat, pokud vím, tak před vánocemi dost klesaly.

 38. Ota napsal:

  Bitcoin nevlastním, ale zajímám se o kryptoměny a snažím se tomu porozumět. Nerozumím tomu, jaké hlavní činitelé mají vliv na tak velikou volatilitu této měny. Také nerozumím, z jakého důvodu vzniklo tolik kryptoměn a co tím tvůrci sledují.

 39. Lubo napsal:

  Je to iluzia, ktora casom praskne a nahradi ju nova iluzia. Nema raelne krytie. Za $ stoji americka vlada. Ako sa bude dari USA, tak sa bude darit $ Ked sa zacne rozpadat EU, strati sa aj €, ale zatial je to velmi silna mena. Krypto meny nemaju za sebou ziadnu realnu silu len vieru ludi v krajsiu buducnost. Pripomina mi to cele tulipanovu bublinu z Holanska.

 40. Jozef napsal:

  Zaujíma ma to, ale patrím k skôr narodeným a tak je to pre mňa španielska dedina. Ak by bol o tejto mene webinár tak si ho rád pozriem.

 41. Josef Tichý napsal:

  Hodně mě to zajímá, moc o tom nevím. Nejlépe webinář nějaké základní info a poté trening nebo trochu hlubší ponoření od základů až po…. .Děkuji

 42. Vít napsal:

  Záleží, podle jakého datumu stanovuješ cenu držení těch kryptoměn – předevčírem nebo na vánoce – je to rozdíl 50%, takže rázem jsi v jiné kategorii:-)

 43. Jaroslav Soukup napsal:

  BUBLINA anebo PŘÍLEŽITOST ?

 44. Ján napsal:

  …ale sú tu už meny akceptované najväčšími centrálnymi bankami sveta. A sú teda legálne. Len treba o nich vedieť ktoré sú to.

 45. Viki napsal:

  Zatiaľ nevlastním žiadne,ale zaujímali by ma bližšie informácie do čoho investovať, na čo si dávať pozor a kde sa dá investovať a čo k tomu treba

 46. lubos napsal:

  takzvane elity maji zamer zlikvidovat bankovky.kdo je trochu vizionar tak myslim ze ma nazor,ze krypto v budoucnu budou fungovat. a potom ta decentralizace,blockchain….to je uzasny

  • 2xs napsal:

   takzvané elity možná chtějí jen elektronické peníze, ale ne bitcoin, ani ethereum, ani ripple, ale svou vlastní, kterou budou emitovat výhradně oni. bude tedy to, co určí velké ryby (pár nejbohatších rodin světa), ne ti, co nemají ani 1% světového kapitálu. je jasné, že nepřipustí život něčeho, co nekontrolují a co jim potenciálně konkuruje (tedy co připravuje je o peníze a moc). to si raději to 1% z kryptoměn skrze krach přivlastní jako letošní bonus k těm 80% nebo kolik má ta úzká špička majetných, a pak převezmou technologii, nechají si ji upravit dle svých potřeb (obelžou lidi světa, že je to stále ta decentralizovaná svobodná verze ala BTC), připraví rychlejší platební procesy a pojede se bezhotovostně. a kdo bude v nemilosti, ani si neškrtne (viz Z 13,17). -tak nějak to odhaduju.

 47. Lenka napsal:

  Ano, investuji, a také používám BTC jako mezinárodní transakční prostředek v různých investičních projektech. Vidím v tom budoucnost a cestu ven z Matrixu… :)

 48. Danka napsal:

  Bitcoiny jsou pro mě španělská vesnice. Nevím proč, ale když o nich slyším nebo čtu, mám velmi nepříjemný pocit v oblasti žaludku. Vždy jsem tento pocit respektovala a vždy se mi ukázalo, že jsem udělala dobře. Takže upřímně, nevím co s tím. Věřit nebo nevěřit?

 49. Tomáš napsal:

  Je to pro mě hůře srozumitelné, ale zajímá mě to. Zatím jsem tomu nevěnoval moc pozornosti, ale webinář by byl super!

 50. David napsal:

  Má velký potenciál, je to konečně měna, která patří lidem. Je tam, ale ještě třeba roztřídit zrno od plév. Protože 1512 ks kryptoměn a ico projektů je hodně.

  Tento rok vidím jako rok kryptoměn a je třeba být u toho. Nejde ani o zhodnocení, ale o podporu svobody, kterou bločenka přináší. Proto jako elektrikář, jsem začal přijímat i platby v btc.

 51. Libuše napsal:

  Zájímají mě a chci získat blyžší informace, jak se v nich orientovat.

 52. Zdeněk napsal:

  Souhlasím s Evou.Je to pro mě nepřehledné a nesrozumitelné,jak nakoupit,jak s tím pracovat,platit a zhodnocovat.

 53. Veronika napsal:

  Kam jít, když o ně mám zájem, kde pak můžu sledovat aktuální hodnotu a jestli je ok dělat to sám, nebo to raději někomu svěřit.

 54. Josef napsal:

  Dobrý den pane Kyrš, zatím o tom jen slýchám, a zajímá mě to, rád bych to někdy zkusil ale nevím jak začít, a co by bylo optimální, určitě to jsou super obchody hlavně do budoucna. Jsem ze starší generace, takže se trochu bojím, a potřeboval bych se spojit s někým kdo tomu doopravdy rozumí, a myslí to obchodně fer-plej.

  Přeji hezký den, Josef.

 55. Radek napsal:

  Přiznám se, že této technologii nevěřím z jednoho důvodu a to je její silný deflační potenciál. Kdo by chtěl platit něčím, co v budoucnu zvýší svou hodnotu? Zatím zvyšující se cenu drží víra, čím více se cena zvýší, tím méně lidí tím bude chtít platit a bude měnu držet u sebe a smysl kryptoměny jako platidla se ztrácí…

 56. Romam napsal:

  Blockchain mena bude. Naisto, ale tie ktoré nebudú pod kontrolou centrálnych bánk, skončia v obmedzenom priestore…

 57. Honza napsal:

  Jsem překvapen,ale této problematice věnuje velký prostor i ekonomka Markéta Šichtařová
  ve své knize Robot na konci tunelu.A do budoucna dává těmto měnám velký potenciál. Ale
  naše starší generace je přece jenom trošku opatrnější a nejde do ničeho,čemu dobře nerozumí.

 58. Martin napsal:

  Jsem tvz HODLer :-)
  BTC mám ve více urovních:
  1, denní použití – faktury od klientu mám proplaceny v BTC, když potřebuji přepošlu si btc na spešl kartu a platím s ní v Tescu atp :-) Přebytek se zhodnocuje :-)
  2, přebytek z faktur tzn. to co měsíčně nespotřebuju – dejme tomu vše nad 20 tis. Kč se zhodnocuje a je určene na rozvoj podnikaní, dalších investic a záloha kdyby náhodou
  3, duchodové spoření – a to z těžby – tyhle „peníze“ defakto neexistují ;-)

 59. Eva napsal:

  Hodně mě to zajímá, ale je to dost nepřehledné. Určitě by mě zajímal nějaký webinář na téma, jak nakoupit kryptoměnu a jak s tím dál…

 60. Pavel napsal:

  Je to velká bublina. V mém životě naprostá zbytečnost a ztráta času se tím vůbec zajímat. A co bude za 20 let? To je mi skutečně již jedno.

 61. Kašpar Oldřich napsal:

  Zatim mi to moc neříká ale začínám byt zvědaví poněvadž se o tom moc piše a mluví hlavně na internetu.OldaK

 62. Adam napsal:

  Bude trening? ?
  Zajimalo by me to…

 63. Radek napsal:

  Investuji, věřím, těším se na vyřazení bank:-)

 64. David Kirš napsal:

  Jaký je váš názor na svět digitálních krypto měn a trend blockchain? Co vás v této oblasti zajímá?

  • Helena napsal:

   Ahoj Davide, zajímaly by mě podmínky nákupu, možná rizika… . Uvítám webinář na toto téma. Děkuji a zdravím…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů