David Kirš

Před-registrace na webinář:

Bitcoin, krypto měny, blockchain. Bublina nebo budoucnost?

Jaká je vaše otázka pro připravovaný webinář?

 

Koho považujete ve světě blockchain a digitálních kryptoměn za autoritu a experta u nás?

Z vašich otázek a tipů na odborníky sestavím pozvánky a panel a budu klást hostům otázky. Učit se od 1% těch nejlepších v oboru, mě ještě nikdy nezklamalo.

 1. Martin napsal:

  Marek Palatinus
  Karel Kyovský
  Martin Šíp
  Dominik Stroukal
  Jan Skalický
  Karel Fillner
  Jan Hubík

 2. Petra napsal:

  Martin Pilař,Bitcomp

 3. Andrej Luštik napsal:

  Určitě se těším. Jsou mezi námi opravdoví odborníci na dané téma a jejich jména už tady padly Karel Fillner a Marek Palatinus. Je tady jedinečná komunita Arbolet, které jsem členem, ta má víc jak 20.000 členů a perfektně propracovaný informační a vzdělávací systém týkající se právě krypto měn. Pro naprostého začátečníka , který bude mít zájem se seznámit s touto problematikou je tato skupina jedinečná a to včetně BTC peněženky, kterou každý dostane přidělenou.
  Ani mě nepřekvapuje, že podle vašeho grafu 67% procent oslovených nevlastní žádnou měnu. Nedivil bych se kdyby počet respondentů oslovených otázkou – co jsou to krypto měny se pohyboval kolem 5 až 10%. A to je žalostně málo. Situace se ale zlepšuje a do podvědomí potencionálních zájemců se slovo krypto měny zapisuje čím dál víc. Určitě tomu napomůže i Váš plánovaný webinář. A určitě tomu napomáhá i skupina Arbolet. Přeji hodně úspěchů do dalších dni.

 4. Václav napsal:

  Jo Arboleťáci , s čistým štítem… :-) Jaká je budoucnost kryptoměn ?

 5. Jaromír napsal:

  Josef Hoang – rozumím tomu, co říká a jak to říká. A beru si z toho to, co chci.

 6. Karel Petro napsal:

  Davide zdravím tě. Já věřím skupince pod názvem Arbolet. Je to česká online bitcoinová peněženka. Samozřejmě nejenom to. Aktivit mají více. Vede mě spíše cit než rozum.
  A moje otázka ohledně BTC by byla: Pokud používám BTC pro nákup a prodej a tudíž převodem získám Fiat měnu, jakým způsobem zisk daním? Zatím jsem slyšel spoustu názorů, ale nic konkrétního.
  Karel

 7. Jarda napsal:

  S kryptoměnami se teprve seznamuji. Byl jsem na přednášce Karla Fillnera. Pokud jde o kryptoburzu burzu, začínám sledovat kluky na FB z
  Crypto Kingdom CZ

 8. Ada napsal:

  Davide, od svých dětských roků až dodnes rád čtu literaturu sci-fi. Mezi prvními knihami byl Julius Verne, akademik Běhounek, bratři Strugačtí a další a další…..V podstatě vizionáři. Já jsem technolog, bavím se nábytkovým designem, sleduji trendy…….ve svém oboru se snažím mít přehled. Ale když se podívám na finančnictví, dnes to není o ničem jiném, než o virtuálních penězích a nehmotných statcích imitujících realitu. Tohle 1% vlivných (si myslím) právě tu bublinu virtuální reality vytváří za účelem zisku. Fajn, ale „peníze“ jako hotovost, jako něco hmatatelného míří postupně do ztracena. Budou jen čipy, jedničky a nuly, je to svět sám pro sebe……. Teď by mně třeba bodlo mít k dispozici na účtu třeba milion Kč. A to jen proto, abych vysloveně nemusel týden co týden, měsíc co měsíc počítat. Víc ani nechci, neutratím to, chci ŽÍT a NEMÍT STRACH z toho, že jsou jiní, kteří to nemají, nebo kteří to mají se záporným znaménkem !! Mně prostě tyto kryptoměny připadají jako meteor, který vlétl do naší atmosféry, zazářil a pokud neshořel úplně, tak spadl neznámo kam a jak hluboko. Pořád v kryptoměnách nevidím supernovu…….a když ano, co když se zhroutí do sebe a vytvoří černou díru ???? Kdybych byl hráč (jako že nejsem), tak sázka na 1% je pro mne irelevantní !

 9. Luboš napsal:

  Mí favoriti jsou Naval Ravikant a Clif High, ani jeden z nich bohužel nemluví česky a nejspíš by stejně neměli čas :).
  O domácích kryptoexpertech přehled nemám.

 10. Pavel napsal:

  Je normální, že nějaká virtuální měna má takové skokové nárůsty a propady? Už na tom muselo podle mě zbohatnout spoustu lidí, kteří se tomu věnovali v začátku, teďka už je to podle mě riziková a nečitelná investice. Jaký je vlastně smysl těchto virtuálních měn?

 11. Pavel napsal:

  Technologie Blockchain pravděpodobně nějakou budoucnost má. Nakonec, všechny měny jsou dnes už téměř virtuální. Ovšem je důležité, že za tou kterou měnou stojí nějaká centrální banka a výkon ekonomiky. Proto má každá měna jinou hodnotu, která se časem mění. Za kryptoměnami žádný výkon ekonomiky a centrální banka nestojí, proto vývoj jeho ceny je čistá spekulace. Je to jen o tom, kolik lidí je chce koupit a kolik prodat. Nic víc, nic míň. Nikdo je dnes nekupuje proto, aby s nimi platil, protože je jen málo subjektů, které je jako platidlo přijímají. Lidé je kupují proto, aby na nich vydělali. A také na nich všichni, kdo je vlastní a neprodají, prodělají kalhoty. Ale to neznamená, že technologie Blockchain zapadne. Bude se vyvíjet dál a později to dobré z ní převezmou banky a zakomponují ji do platebních transakcí. No a nakonec bude na celém světě jen jedna měna a jedna centrální banka, která bude všechno řídit. Je dost lidí, kteří si na tuto situaci dělají zálusk a chtěli by se stát řediteli této banky. Ale to je tak vzdálená budoucnost, že se vůbec nebojím, že mě něco takového potká. Je příliš mnoho ambiciózních lidí a centrální banky spíš přibývají než ubývaji.

 12. Petr napsal:

  U nás je bezkonkurenčně nejlepší Arbolet a komunita členů. Nic víc v podstatě člověk nepotřebuje, vše potřebné je tam.

 13. Sofi napsal:

  Vidím, že tu padlo jmeno Ludvík Turek, špičkový odborník. Stejně jako Ondar Hartman, Patrik Urban, Patrik Polák, Tomáš Rozehnal.
  Ano na burze se cryptomeny dávno obchodují, ale jsou neprevidatelne a k udržení pozice musíte mít setsakra velký účet a léta trpělivosti ne zavřít obchod,kdy přes víkend btc vystřelí na hodnotě a v týdnu se propadne třeba o 500-6000 bodů. … Co oni na to?

 14. Sofi napsal:

  1.Me by velmi zajímalo, jak se k bitcoinum vůbec dostat, k jejich těžbě – nedávno mi někdo říkal, že to naučil své děti. Forem se mi nezdá úplně bezpečný, a pro mě mzdy, ptze crypromeny mají vysokou nepředvídatelné volatilitu.
  2. V diskuzi bych opravdu velmi ráda slyšela Ondřeje Hartmana (vede úspěšný portal fxstreet.cz) a je to opravdu profík, kt se svetu financí uspesne živí jako profi-trader. Zároveň učí a jeho vhled do celé problematiky je výjimečný. Přes něho, kdybyste dokázal kontaktovat Patrika Urbana (obchoduje s miliardami v us bance a je to vizionář s nohama na Zemi)
  3. Zajímá mě, jak toto lidské „vzboureni X manipulaci světových bank/velkých hracu) tyto mohou zastavit či zničit. Zda je takový trend resp.jak se velké banky na virtuální měny, kt nemají pod kontrolou, připravují?

  Co to pro jejich zájmy znamená? A jakou šanci v tom uspět (mít bitcoiny) má jednotlivec?

  Zdravím Sofi

 15. Jirka napsal:

  Zdravím Vás všechny, nemusíte BTC vlastnit, ale můžete na burze BTC obchodovat, jelikož na burze už jako měna funguje, takže obchodují s BTC velcí hráči na burze a oni jsou ti, kteří budou také s touto krypto měnou hýbat nahoru a dolů.
  Top jsou proto špičkoví obchodníci na burze a pro mně jsou tou špičkou u nás Ludvík Turek a Roman Dvořák, oba dva skvělí tradeři na burze.

 16. Anna napsal:

  Doporučuju Patrika Zandla, je hodně dobrej a jede v tom:-) . Jak se rychle zorientovat v problematice a malej návod jak začít a neprojet balík:-).

 17. Mária Munková napsal:

  Zachytila som info, ze su nejake problemy s BTC v tusim Rakusku,
  viacero ludi, co tam investovali do BTC nemali vyplatene peniaze cca od novembra/listopad.
  Je na tom nieco pravdy?

  • Branislav napsal:

   Nie s BTC sú neni problémi, to jedna firma na báze PONZI vyberala od ľudí penieze a slubovala im výnosi. Niečo ako BMG invest volakedy…

 18. Zdeněk napsal:

  Kromě mediálních výstupů nevím nic do hloubky problému a hrozně mě zajímá jak do toho.

 19. Andrea Bačová napsal:

  Je veľa ľudí, ktorý o sebe tvrdia, že sú odborníci na krypto. Sledovala som ich viacero ale nikto sa ani len nepriblížil vedmostiam Karla Fillnera. U mňa je TOP. Aj ako človek.

 20. Jiří napsal:

  Abych byl také s BTC „mánií“ tzv. „IN“, šel jsem vloni do 1. online kurzu od Karla Fillnera. Připadá mi, že je opravdový a věrohodný expert, navíc sympaťák a kliďas na pohled a pěkně se poslouchá. Jako u všech, již mnou zakoupených online kurzů, ani tento ještě NEmám úplně „zmáknutý“, tedy aspoň zatím… :-) JA.

 21. David napsal:

  U nás Karel Fillner a Marek Palatinus.
  Jinak nej borci Vitalik Buterin a Charlie Lee.
  Dále komunity na facebooku – bitcoinovi gambleři a spekulanti, těžaři, litecoin a jiné
  Na netu komunita Arbolet a jinak světová média

 22. Zlatuše Kráčmerová napsal:

  zajímá mě kryptová měna

 23. Palo napsal:

  Počet BTC je konečný. Posledný má byť vyťažený v 22. storočí. Taktiež je známe, že takmer 1/5 BTC je stratená (napr. v starých počítačoch, vyhodených diskoch, stratených HW walletoch. Toto sa bude diať neustále. Sú tieto BTC nenávratne stratené a nikdy nebudú nijako refundované opäť do siete ?

 24. Jan Franěk napsal:

  Kdy vypukne ta největší hospodářská krize? :D Bohužel…

 25. David Kirš napsal:

  Mám své želízka v ohni na české scéně, těším se, od koho se učíte u nás vy.

  Jakou otázku byste položili, abyste měli na téma Bitcoin, krypto měny a blockchain jasněji?

  d

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *